Avenue İstanbul
2 Yıl Sonra Teslim
Avenue İstanbul İstanbul Avrupa / Büyükçekmece 443.000 TL - 1.100.000 TL Proje Detayı
Self İstanbul
2 Yıl Sonra Teslim
Self İstanbul İstanbul Avrupa / Esenyurt Proje Detayı
Locamahal Veliefendi
3 Yıl Sonra Teslim
Locamahal Veliefendi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu 645.000 TL - 1.800.000 TL Proje Detayı
Sinpaş Finans Şehir
2 Yıl Sonra Teslim
Sinpaş Finans Şehir İstanbul Anadolu / Ümraniye 475.000 TL - 3.000.000 TL Proje Detayı

Türk yatırımcıların akıllı evlere talebi artıyor

Milliyetemlak.com Genel Müdür Seymen, akıllı ev arayaşında gözle görülür bir artış olduğunu belirterek, "Akıllı evler çağımızın vazgeçilmezleri arasına girmeye aday" dedi

Akıllı cihazların ve nesnelerin interneti kavramının günlük hayatımızda özellikle yeni inşaat projeleri ve rezidanslar ile yer edinmeye başlamasıyla, tüketiciler artık evlerinin de akıllı olmasını istiyor. Bütün donanımların bir arada tek merkezden kontrol edildiği ve kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlayan akıllı evler; hırsızlık, gaz kaçağı, yangın, su baskını ve panik durumlarını fark ediyor ve gerekli tedbirleri alıyor. Milliyetemlak.com arama sonuçlarına göre “akıllı” kelimesinin yer aldığı ilan ve “akıllı” kelimesiyle yapılan emlak aramalarının sayısı her geçen gün artıyor.

Akıllı evlerin kişilerin hayatını kolaylaştıran ve enerji tasarrufu sağlayan pek çok özelliğiyle son yıllarda rağbet gördüğünü belirten Milliyetemlak.com Genel Müdür Müge Seymen “Akıllı evler enerji tüketiminin azaltılmasından güvenliği tek noktadan yönetmeye, aydınlatma, ısıtma, soğutma kontrolünden hırsızlık ve yangına kadar pek çok konuda kişilerin hayatını kolaylaştırıyor. Tüm bu özellikleriyle çağımızın vazgeçilmezleri arasına girmeye aday olan akıllı evlere olan talep, Milliyetemlak.com arama sonuçlarında da görüldüğü üzere her geçen gün artıyor. Önümüzdeki dönemde daha çok “akıllı” kelimesinin yer aldığı emlak aramalarına ve ilan yayınlarına rastlayacağız. Deloitte Center'ın akıllı ev ve cihazların 2020 yılındaki geleceğiyle ilgili yaptığı analizlere göre, dünya genelinde akıllı ev sensörlerindeki kullanım yüzde 78,8 oranında artacak ve 71.2 milyondan 1 milyar 300 milyon seviyesine yükselecek. Bu gelişme dünya genelinde akıllı evlerin aynı oranla yükseleceği sonucunu da beraberinde getirecek.” dedi.