Validebağ Konakları
1 Yıl Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detayı
EVORA İzmir
3 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı
Nef Basın Ekspres
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Basın Ekspres İstanbul Avrupa / Bağcılar Proje Detayı

Türk ve Güney Koreli müteahhitler güçlerini birleştirdi

Türkiye ve Güney Kore Müteahhitler Birliği, aralarında mutabakat zaptı imzaladı. Anlaşma ile iki ülkenin dünya inşaat pazarındaki paylarını artırması hedefleniyor.

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Güney Kore Müteahhitler Birliği (CAK) ile mutabakat zaptı imzaladı. Mutabakat ile birlikte TMB ve CAK üyesi firmaların özellikle üçüncü ülkelerde ortaklığı daha ileriye taşıması ve 500 milyar dolar büyüklüğündeki dünya inşaat pazarındaki paylarını artırması hedefleniyor.

MİTHAT YENİGÜN: İŞ BİRLİĞİMİZ ARTACAK

TMB Başkanı Mithat Yenigün, imzalanan mutabakat zaptıyla ilişkilerde ivme yaratacak yeni bir döneme adım atıldığını ifade etti. Türkiye ile Güney Kore’nin 2011-2018 yılları arasında yaklaşık 25 milyar dolarlık ortak proje üstlendiğini belirten Yenigün; “Bu protokol çerçevesinde iş birliğimiz artacak, üye firmalarımız birbirlerinin faaliyetlerini daha yakından takip edebilecek, finansal ve teknolojik kapasitelerini birleştirme imkanlarını değerlendirebilecek, üçüncü ülkelerde ortak hareket etme ve pazar paylarını artırma olanağı bulacaktır” dedi.

JOO HYUN YOO: İKİ ÜLKE ULUSLARARASI PAZARDA GÜÇLENECEK

Kore ve Türk müteahhitlik firmalarının işbirliğine büyük önem verdiklerini belirten CAK Başkanı Joo Hyun Yoo, mutabakatın uluslararası pazarda her iki ülkenin de sahip olduğu güçlü konumu kuvvetlendireceğini söyledi.

HONG-GHİ CHOİ: ORTAKLIK İKİ ÜLKENİN REFAHINA KATKIDA BULUNACAK

İki ülkenin 60 yıldır devam eden diplomatik ilişkiler çerçevesinde ortaklığın savunma sanayi başta olmak üzere siyasi, ekonomik ve kültürel boyutta önemli bir derinlik kazandığını hatırlatan Güney Kore Büyükelçisi Hong-Ghi Choi, katıldığı imza töreninde “Uzun yıllara varan dostluğa sahip iki ülkenin inşaat sektörünün önemli temsilcilerini bir araya getiren ve mevcut işbirliğini daha üst düzeylere taşıyacak olan bu ortaklık, Türkiye ve Güney Kore’nin refahına da büyük katkıda bulunacaktır” dedi.