EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Türk halkı konut satın almaya ve tapu sahibi olmaya düşkün

"Kadastro Müdürlükleri 2020 Vizyonu Toplantısı"na katılan Bakan Özhaseki tapu ve kadastro düzenlemeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından ‘Tek Sistem, Tek Koordinat, Tüm Türkiye Hedef 2020’ adı altında geliştirilen toplantıda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türk halkı için konut alımının ve tapu sahibi olmanın önemli ve öncelikli olduğunu belirtti.

“Türk milletinin tapuya ve konut satın almaya zaafı var” diyen Bakan Özhaseki, inşaat sektörüyle ilgili yüzde 17-20’lik bölümün bakanlığın ilgi alanına girdiğini ve çalışmaların doğru yürütüldüğü müddetçe sorunların ortadan kaldırılacağını söyledi. Özhaseki, eğer ki düzenlemelerde hatalar olursa vatandaşların en az 20-30 sene uğraşması gerekeceğini ve Bakanlığın sorunları çözerek geleceğe yönelik hedefler koyarak ilerlemesi gerektiğinin altını çizdi.

“Tüm tapu kayıtları devletin güvencesi altına alındı”

Toplantıda konuşan isimlerden Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı da tapu ve kadastro düzenlemeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Zeki, yurt genelinde tesis kadastrosu çalışmalarının tamamen bitirildiğini ve tüm tapu kayıtlarının devletin güvencesi altına girdiğini açıkladı.

Türkiye’nin tapu ve kadastro düzenlemeleri alanında dünya genelinde lider ülkelerden bir tanesi olduğuna dikkat çeken Adlı, "Önümüzdeki 3 yıl içerisinde bütün kadastro verilerimizi kesin koordinata sahip hale getirmek, kadastro konusundaki öncelikli hedefimizdir. Son envanter çalışmalarımıza göre, ülke genelinde kesin koordinata sahip olmayan 22,3 milyon parselin yenileme, güncel hale getirme çalışmalarını 2020 yılı sonuna kadar tamamlamayı hedeflemekteyiz” şeklinde konuştu.