EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Türk gayrimenkul firmaları Almanya’da gurbetçilerle buluşuyor

8-10 Şubat 2019 tarihleri arasında Almanya Düsseldorf’ta Evim Türkiye Fuarı düzenlenecek. Fuarda her bütçeye uygun emlak tanıtımı yapılacak.

8-10 Şubat 2019 tarihleri arasında Almanya’nın Düsseldorf bölgesinde gerçekleştirilecek Evim Türkiye Gayrimenkul Fuarı için çalışmalar hızlandı. Fuara Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve iştiraki Emlak Konut’un yanı sıra Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER), İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) ve Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) de destek veriyor.

YATIRIM İÇİN DOĞRU ADRES

Muhabirce Gazetesi'nde yer alan habere göre; T.C. Düsseldorf Başkonsolosu Şule Gürel, Türk ekonomisinin yararına olacak her organizasyonu desteklediklerini ifade etti. Özellikle Almanya’da yapılacak tanıtım faaliyetlerinin önemine değinen Şule Gürel, Türk vatandaşlarının yanı sıra Türkiye’de yatırım yapmak isteyen Almanlara da bir şekilde ulaşılması gerektiğini belirtti. Gürel, Düsseldorf’un bu organizasyon için çok doğru bir adres olduğunu da sözlerine ekledi.

KUR AVANTAJI FIRSAT OLUŞTURDU

Essen Başkonsolosu Şener Cebeci ise Essen ve çevresinde yaşayan Türk yoğunluğuna dikkat çekti. Şener Cebeci, özellikle son dönemde dövizdeki artışın Türkiye’de yatırım yapmaya fırsat oluşturduğunu ve bu fuarda yer alacak firmaların Almanya’daki vatandaşlara sağlayacakları finansal çözümlerle birlikte iki tarafın da mutlu olacağını belirtti.

MURAT KURUM’DAN FUARA DAVET

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ‘Evim Türkiye’ fuarına destek verdiklerini ifade etti. Yurt dışında Türkiye’yi tanıtan fuar ve organizasyonların önemine dikkat çeken Murat Kurum, tanıtımların Türkiye’ye ve sektöre olumlu bir şekilde yansıyacağını ve tüm sektör temsilcilerini Evim Türkiye fuarına katılmaya davet ettiğini söyledi.

VATANDAŞLARIN YANINDAYIZ

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Evim Türkiye Fuarı’nın başta Almanya olmak üzere tüm Avrupa’da yaşayan yabancıların Türkiye’de bir gayrimenkul yatırımı yaparak, yatırımcı Türk vatandaşı olmaları için ciddi bir fırsat olduğunu söyledi. Şekib Avdagiç, dövizdeki dalgalanmadan etkilenmeyen gurbetçilerin de birikimlerini en iyi şekilde bu sektörde değerlendirme ve daha da kazançlı çıkma şansına sahip olacağını ifade etti.

Gurbetçi Türklerin gönüllerindeki yuvaya Evim Türkiye fuarı ile birlikte sahip olma imkanı bulacaklarının altını çizen İTO Başkanı Avdagiç, “Avrupa’daki Türkler, baba diyarı topraklarda bir ev, ofis veya arsa alarak bir yandann güzel bir yatırım yapacaklar diğer yandan da doğdukları topraklara biraz daha yaklaşacaklar. Biz İTO olarak yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın her türlü yatırımında yanında olduğumuzu Almanya’da bir kez daha göstereceğiz” şeklinde konuştu.

MARKA HALİNE GELECEK

Avdagiç, İstanbul’un ve Türkiye’nin güvenilir yatırım yapılır niteliklerini uluslararası alanda vurgulamayı önemli bir misyon olarak gördüklerini söyledi. Daha fazla ticaret için, daha fazla sayıda ülkeye, daha çok Türk şirketi ile gittiklerini belirten Avdagiç; “Fransa’nın Cannes şehrinde her yıl düzenlenen MIPIM Fuarı, Dubai’de düzenlenen Cityscape Fuarı, Rusya’nın başkenti Moskova’da gerçekleştirilen Proestate Fuarı’na İTO olarak katılıyoruz. Şubatta ilk defa düzenlenecek Evim Türkiye Fuarı da kendi alanında bu fuarlar gibi marka haline gelecektir” ifadelerini kullandı.