Altın Orman
2 Yıl Sonra Teslim
Altın Orman İzmir / Bornova Proje Detayı
Yedi Mavi
8 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
6 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Türk Akımı projesinin inşaatı belirlenen süreden daha hızlı ilerliyor

Rusya’nın en büyük enerji şirketlerinden Gazprom’un Başkanı Aleksey Miller Türk Akımı projesinin ilk hat inşaatının 10 Mayıs tarihinden daha önce bitirileceğini söyledi.

Rus Enerji Şirketi Gazprom’un inşaatı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye-Rusya Üst Düzey işbirliği Konseyi’ne (ÜDİK) katılım gösteren Rusya enerji şirketi Gazprom’un Başkanı Aleksey Miller Türk Akımı doğalgaz boru hattı hakkında gazetecilerin kendisine yönelttiği soruları yanıtladı.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Miller, Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesinin gidişatı hakkında önemli bilgiler paylaştı. Miller, Türk Akım projesinin ilk hattının inşaatının 10 Mayıs 2018 tarihinden daha önce tamamlanacağını söyledi.

İlk hattan tamamlanmasının hemen ardından doğalgaz terminali ve ikinci hattın inşaatının gerçekleştirileceğini ifade eden Başkan Miller, Türk Akım projesinin takvime uygun bir şekilde ilerlediğini ve projede yer alan ilk hattın inşaatının planlanan tarihten daha erken bitirileceğini söyledi.

Belirlenen 10 Mayıs 2018 tarihinden daha erken tamamlanacak olan ilk hattın inşaatının hemen ardından ikinci hattın inşaatına start verilecek.

Gazprom Başkanı Miller, Türk Akım doğalgaz hattı projesinin ilk hattı için inşaata başlandığı günden bu yana kadar toplam 827 kilometre uzunluğunda bir boru döşendiğini ve ilk hattın tamamlanmasının ardından doğalgaz alım terminalinin de hemen inşa edileceğini söyledi.
Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesinin tamamlanmasının ardından Rusya’dan alınan doğalgaz Türkiye üzerinden Avrupa’ya ulaştırılacak. Böylece Rusya’nın gazı Türkiye yolunu kullanarak dünya ülkelerine ulaştırılacak.

Hem Türkiye tarafından hem de Rusya tarafından büyük önem arz eden projenin inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Türk Akım doğalgaz hattı projesi her biri yıllık 15,75 milyar metreküp kapasiteye sahip olan toplam iki hat şeklinde dizayn edildi.