Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detayı
EVORA İzmir
2 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı
Nef Basın Ekspres
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Basın Ekspres İstanbul Avrupa / Bağcılar Proje Detayı

Turan: “Konut sektörünün ayakları yere basıyor”

Sektör hakkında önemli açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan, konut sektörünün güçlü olduğunu söyledi.

TOKİ Başkanı Ergün Turan TOKİ projeleri ve ülkede emlak sektörünün gidişi hakkında kendisine sorulan soruları cevaplandırdı.

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan sektörle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Turan kendisine sürekli yöneltilen 'Sektörde balon var mı yok mu?' sorusuna TOKİ üretim segmenti dikkati alındığından bir balondan bahsedilemeyeceğini üretilen tüm konutların satıldığını ancak lüks konutlarda aşırı arzdan dolayı bazen sıkıntı yaşanabildiğini söyledi.

KOnut sektörünün çok güçlü ve ayakları yere basan bir sektör olduğunu belirten Turan, belli segmentlerde oluşan arz fazlasının da şu ana kadar kendini regüle edebildiğini ifade etti.

Amaçlarının sosyal konutlara ulaşmak isteyenlere vatandaşlara şartlar dahilinde sosyal üretmek olduğunu ifade eden turan, İstanbul’un Silivri ilçesinde bin 400’e yakın konuta bu yıl başladıklarını ve kuraları çektiklerini,gelecek yılda da hak sahiplerine teslimlerin yapılacağını; Kayabaşı ve Hoşdere arasında da bine yakın konuta bu yıl içinde başlayacaklarını ve yine Tuzla bölgesinde orta ve dar gelir grubu için konut üretmeyi planladıklarını açıkladı.

TOKİ Başkanı Turan’ın açıklamalarına göre TOKİ’nin İstanbul’da yeni yıl içinde üretmeyi hedeflediği konut sayısı ise 3 bin 500 ile 4 bin konut arasında değişiyor.

İstanbul’da sosyal konut üretmekten vazgeçmediklerini ve dar gelirli vatandaşları şartlar dahilinde sosyal konutlara ulaştırabilmek için çaba gösterdiklerini belirten Başkan Turan imza atmaya hazırlandıkları 4 yeni ve büyük projeden de bahsetti.

TOKİ Başkanı Turan, kurum olarak büyük çaplı park projeleriyle ilgilenmeye başladıklarını ve hayata kazandıracakları bu projelere de TOKİ Park ismini verdiklerini söyledi. Turan’ın açıklamalarına göre kısa süre için 4 adet TOKİ Park üretimi yapılacak.