Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Tünel Akvaryum için 9 firma teklif verdi

Trabzon’da ihalesi gerçekleştirilen Tünel Akvaryum projesinin ihalesinde 9 firmadan teklif geldi.

Trabzon’da ihalesi gerçekleştirilen Tünel Akvaryum projesinin ihalesinde 9 firmadan teklif geldi.

Trabzon’da hayat geçirilmesi planlanan Tünel Akvaryum’da su altı canlıları tanıtılacak ve bölgedeki alternatif turizme de katkı olması sağlanacak.

İhalesi gerçekleştirilen proje için 9 firma teklif de bulundu. Ancak ihale sonuçları henüz belli olmadı. Trabzon Tünel Akvaryum’un ihale sonuçlarının komisyon değerlendirmesinin arından beli olması bekleniyor.

Zağnos ve Tabakhane Vadileri arasında konumlandırılması kararlaştırılan Tünel Akvaryum projesinden sonra bölgedeki alternatif turizmin canlanması bekleniyor. Tünel Akvaryum’da ziyaretçilere su altı canlılarının yaşamı hakkında bilgiler verilecek, su altında yaşayan canlıların hayatlarından kesitler sunulacak. Özellikle çocuklar ve çocuklu aileler tarafından yoğun ilgi görmesi beklenen Trabzon Tünel Akvaryum’un ihale sonuçlarının kısa sürede açıklanması bekleniyor.

Tünel Akvaryum projesi hakkında önemli açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, projenin sadece Trabzon için Türkiye için önemli olduğunu ve bir örnek teşkil edeceğini söyledi.

Projenin Trabzon'a kazandırılmasının ardından Türkiye'nin ilk yer altı tünelindeki akvaryumu faaliyete geçmiş olacak. Projeyle ilgili değerlendirmede bulunan Ortahisar Beldiye Başkanı Ahmet Metin Genç böyle bir projenin deniz şehri olarak bilinen Trabzon tarafından çoktan hakedilmiş olduğunu da sözlerine ekledi.