Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

Trump'ın başkanlığı sektöre ivme kazandıracak

ABD Başkanı Donald Trump'ın sektöre ilgiyi artıracağını belirten Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Taş, "Dünyanın zirvesine bir gayrimenkul danışmanı çıktı" dedi.

Dün kesinleşen seçim sonuçlarına göre, Amerika Birleşik Devletleri'nin yeni başkanı gayrimenkul sektörünün yakından tanıdığı isim iş adamı Donald Trump oldu. Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş, emlak danışmanlığı kökenli birisinin Amerikan Başkanı olmasının gayrimenkul danışmanlığına olan ilgiyi artıracağına dikkat çekti.

Gökhan Taş, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Amerika’da iyiye giden emlak piyasasının, Donald Trump’la beraber çok daha iyiye gideceğini öngörüyoruz. Bir emlak danışmanı dünyanın zirvesine çıkabiliyor, ABD başkanı olabiliyor, bu sonucun Türkiye’de de emlak danışmanlığına olan bakışı çok olumlu yönde değiştireceğini düşünüyoruz.

Türkiye ile olan Amerika’nın son dönemde yaşadığı sıkıntıların Trump döneminde sona ereceğini, ABD’nin belirli konularda Türkiye’nin politikalarına benzer bir politika izleyeceğini öngörüyoruz. Bu gerginliklerin son bulması Türkiye gayrimenkul piyasasına da olumlu yansıyacaktır.

Gayrimenkul danışmanlığından gelerek milyarlarca dolarlık servet kazanmış olan bir insanın ABD Başkanı olması gayrimenkul danışmanlığı sektörüne olan ilgiyi artıracaktır. Trump’ın başkan seçilmesiyle beraber birçok kişi gayrimenkul danışmanlık sektörüne adım atacaktır.

Bir ihtimali daha vurgulamak isterim ki, özellikle Trump’ın Müslümanlara yaklaşımından dolayı, ABD pazarındaki Arap yatırımcılar ve müşteriler rotasını Türkiye’ye çevirecektir, Avrupa ve Amerika’da yatırım yapan Körfez ve Arap yatırımcısının burada oluşabilecek olan riskli ve güvensiz ortamdan dolayı yönlerini Türkiye’ye çevirerek Türkiye'de gayrimenkul yatırımını arttırabileceklerini öngörebiliriz.”