EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Toplam 172 bin 644 yabancı Türkiye’de gayrimenkul satın aldı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 172 bin 644 yabancı uyruklu kişi ile 4 bin 119 yabancı sermayeli şirketin Türkiye’de taşınmaz mülk edindiğini ifade etti.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in Türkiye’de taşınmaz mülk edinen yabancı uyruklu kişiler ile ilgili soru önergesine yanıt verdi. Ruhsar Pekcan, 172 bin 644 yabancı uyruklu kişi ile 4 bin 119 yabancı sermayeli şirketin Türkiye’de taşınmaz mülk edindiğini ifade etti.

YABANCI UYRUKLU MÜLK SAHİPLERİ

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre; CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, yazılı soru önergesinde, “Yabancı uyruklu olup Türkiye’de taşınmaz mülk alan kişi sayısı kaçtır? Konut, dükkân, arazi olarak alınan mülklerin dağılımı nedir? Ülkelerine göre dağılımı nasıldır? Kadın, erkek, müteşebbis olarak dağılımı nasıl? Satışı yapılan toplam konut, arazi sayısı ve alanı ne kadar? Şehirlere göre dağılımı nasıldır? Dağılımlı ederi nedir? Türk vatandaşlığı alarak taşınmaz mülk edinen kişi sayısı kaçtır? Konut, dükkân, arazi olarak alınan mülklerin dağılımı nasıl? Ülkelere göre dağılımı nedir? Satışı yapılan toplam konut ve arazi sayısı ve alanı ne kadardır? Dağılımlı ederi nedir? Şehirlere göre dağılım nasıl? Yönetim kurulunda Türk Vatandaşı ile Yabancı Uyruklu kişilerinde yer aldığı şirketlerin sayısı, ülkemizdeki arazi toplamı ve tutarı nedir? Son bir yılda Türkiye’den mülk edinerek konut, arazi ve dükkân alıp devreden var mıdır? 2018 yılında konut, dükkân ve arazi alan yabancı uyruklu ya da Türk vatandaşlığına geçen kişi sayısı ve ödediği tutar nedir? İllere göre dağılımı nasıldır?” gibi birçok soru yöneltti.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 172 bin 644 yabancı uyruklu kişi ile 4 bin 119 yabancı sermayeli şirketin Türkiye’de taşınmaz mülk edindiğini açıkladı.