EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ’nin sosyal konutları için çekiliş tarihi ne zaman?

TOKİ’nin 50 bin konutundan birine sahip olmak isteyenler kura çekiliş tarihini merak ediyor. İşte detaylar…

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) 50 bin konut projesi için başvurular devam ediyor. TOKİ’den süreç işlerken son dakika açıklaması daha geldi. Süreç devam ederken gelen haberler, TOKİ 50 bin konut projesine ilgiyi kat kat arttırdı. CNNTürk’te yer alan habere göre, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 22 ilde 198 iş yeri ile 6 ilde 25 konutu açık arttırma ile satışa sundu. Peki kuraların çekilişi ve kura sonuçları ne zaman açıklanacak?

TOKİ KURA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

TOKİ kura tarihi henüz kesin belli değil. Başvuru süreci tamamlanana kadar yani 19 Nisan 2019’a kadar kura çekilişi yapılmayacak. 19 Nisan tarihinden kısa bir süre sonra kura çekilişi olacağı belirtiliyor. Kura tarihlerini TOKİ’nin internet sitesinden takip etmeniz mümkün.

TOKİ 50 BİN KONUT SON BAŞVURU TARİHİ

TOKİ’nin 50 bin konutuna son başvuru tarihi 19 Nisan 2019 olarak planlandı.

TOKİ 50 BİN KONUT PROJESİ İLE İLGİLİ DETAYLAR

TOKİ’nin projesinde yer almak isteyenler ödeme yaparken yüzde 10 peşinatlar ile başlayacak. Peşinatların yüzdeleri ise 12 ve 15 olarak belirtildi. Sosyal konutlar 240 aya kadar taksitlendirilebilecek. 2 oda 1 salon konutlar için 388 TL’den başlayan taksitler olacak. Sosyal konutlar için başvurular Ziraat Bankası ve Halkbank üzerinden gerçekleştirilebilecek.