EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ’nin İstanbul’daki en uygun fiyatlı projesi ihaleye çıkacak

TOKİ’nin İstanbul’da hayata geçirdiği en uygun fiyatlı projesi Silivri’de yükselecek. Bin 356 konuta yer verilen proje mart ayında ihaleye çıkacak.

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi TOKİ tarafından İstanbul’un sakin ilçelerinden Silivri’de konumlandırılan bin 356 konut barındıran iki etaplı projenin ilk etabının ihalesi 28 Mart 2018 tarihinde saat 14.30’da ikinci etabının ihalesi ise 29 Mart 2018 tarihinde ve yine saat 14.30’da yapılacak.

Proje hakkında önemli detaylar veren TOKİ Genel Başkanı Ergün Turan bin 356 konuttan meydana gelen TOKİ Silivri projesinin şu ana kadar İstanbul ilinde hayata geçirilecek en uygun fiyatlı TOKİ projesi olacağını söyledi.

28-29 Mart 2018 tarihlerinde ihaleye çıkarılacak projenin ilk etabında 598 konut ikinci etabında ise 758 konut bulunuyor. Projede konutların yanı sıra, bir adet okul, 1 adet cami ve 24 adet de ticari üniteye yer veriliyor.

Silivri’de büyük ses getirecek projenin kura çekilişleri için henüz başvurular başlamadı. Kura çekilişlerinin ardından hak sahiplerinin belirleneceği projenin, fiyat listesi, ödeme takvimi ve teslim tarihleri ile ilgili bir bilgi henüz açıklanmadı. Projeye dair tüm detayların ihaleden hemen sonra açıklanması bekleniyor.

Projenin kura çekilişleri ise mart ayında gerçekleştirilecek olan ihalelerin hemen ardından yapılacak. Bu yöntemle projeden daire satın almaya hak kazananlar belirlenmiş olacak.

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 2018 yılı içinde Türkiye genelinde 60-20 bin arasında, İstanbul’da ise 3 bin 500 ile 4 bin arasında sosyal konut üretilmesi hedefleniyor.