EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ’nin İstanbul projesine rekor başvuru geldi!

TOKİ’nin İstanbul Kayaşehir’de ürettiği 605 adet konutlu TOKİ Kayaşehir Konutları projesine vatandaşlardan rekor talep geldi.

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İstanbul Avrupa Yakası Kayaşehir’de hayata kazandırılan TOKİ Kayaşehir Konutları projesinde yer alan 605 adet konutun hak sahiplerinin belirlenebilmesi için yapılan kura çekilişine katılmak için toplam 16 bin 946 kişi başvuruda bulundu.

TOKİ’nin İstanbul projesine rekor başvuru geldi! TOKİ tarafından İSTANBUL Kayaşehir’de hayat kazandırılan dev proje için kura çekilişi başvuruları alındı. Toplam 605 adet daireye yer verilen orta gelir sınıfında yer alan vatandaşlar için tasarlanan projeye 16 bin 946 kişi başvuruda bulundu.

Konut piyasasında durgunluk yaşanan bir dönemde TOKİ konutları için alınan rekor talepten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade eden TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, “Bizim konut ürettiğimiz alt ve orta gelir grubu vatandaşlarımızdan yoğun bir talep geliyor. Bu sektörümüz için yol gösterici bir durum” şeklinde konuştu.

Vatandaşlara kira ödemekten daha düşük bir tutarlarla konut satın alma imkânı sağladıklarını ifade eden TOKİ Başkanı Turan, konut talebinde bir azalmanın söz konusu olmadığını bunun aksine Türkiye’nin her yerinde 5 hatta 10 kattı konut talebiyle karşılaştıklarını ifade etti. ‘Bir yerde ürettiğimiz konut sayısı 300 adet ise aldığımız talep ise 3 bini buluyor’ şeklinde konuştu.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) yılda İstanbul’da en az 3 bin 3 bin 500 arası konut üretmeyi hedefliyor. TOKİ Konutları sayesinde alt ve orta gelir sınıfındaki vatandaşlar da konut sahibi olma hayallerini gerçeğe dönüştürebiliyor.