EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ’nin indirim kampanyasından yaklaşık 13 bin kişi yararlandı

TOKİ’nin indirim kampanyasından yaklaşık 13 bin kişi yararlandı. Kısmı ödemeler ile birlikte toplamda 588 milyon 575 bin TL hasılat elde edildi.

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için başlattığı kampanyadan 13 bin 321 vatandaş yararlandı. TOKİ Başkanı Ergün Turan, yüzde 24 indirimin uygulandığı kampanyadan 588 milyon 575 bin TL hasılat elde edildiğini açıkladı.

YÜZDE 97’Sİ YASTIK ALTINDAN ÖDENDİ

Yüzde 24 erken indirimi ile önemli bir fırsat sunduklarını belirten TOKİ Başkanı Ergün Turan, yaptığı yazılı açıklamada kampanyanın oldukça ilgi gördüğünü ifade etti. Yapılan kısmi ödemeler de hesaplandığında toplamda 588 milyon 575 bin TL hasılat elde edildiğini ifade eden Ergün Turan; “Bunun yüzde 97'si ise yastık altından ödendi” diye konuştu.

İndirim kampanyasından borç bakiyesinin hepsini kapatamayacak vatandaşların da yararlandığını söyleyen Ergün Turan, bu kapsamda bin 907 vatandaşın 64 milyon 260 bin lira peşin ödeme yaptığını söyledi.

İNŞAAT SEKTÖRÜ TÜRK EKONOMİSİNİN LOKOMOTİFİ

Ergün Turan, inşaat sektörünün alt sektörleriyle her geçen gün büyümeye ve Türk ekonomisinin lokomotifi olmaya devam ettiğini de sözlerine ekledi. İnşaat sektörünün çok geniş ve hızlı şekilde katmanlara ulaşan bir sektör olduğunu söyleyen Turan, “Ekonomik büyüme olduğunda, itici güç olarak ortaya çıkıyor. İnşaat sektörüne gözümüz gibi bakmalıyız” dedi.