EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ’nin indirim kampanyasından 11 günde yaklaşık 5 bin kişi yararlandı

TOKİ’nin borcunu erken kapatmak isteyenlere uyguladığı yüzde 24 indirim kampanyasına bugüne kadar geçen 11 günde 4 bin 955 konut ve iş yer alıcısı başvurdu.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) borcunu kapatıp tapusunu hemen almak isteyenler için yüzde 24 indirim kampanyası başlattı. Bugüne kadar geçen 11 günde yaklaşık 4 bin 955 konut ve iş yer alıcısı kampanyadan yararlandı. 212 milyon 35 bin TL’lik borcun kapatıldığı kampanya ile vatandaşlar tapularını almaya hak kazandı.

Bunun yanı sıra 527 kişi de borcunun belli bir kısmını ödeyerek yüzde 24 indirim kampanyasından yararlandı ve 16 milyon 455 bin TL’lik borcu kapattı. Belli bir kısım borcu ödeyenlerle birlikte kampanyadan toplam 5 bin 482 vatandaş yararlandı.

KREDİ KULLANMADAN ÖDEME YAPILAN ORAN SEVİNDİRDİ

TOKİ Başkanı Ergün Turan; dar ve orta gelirli aile ve bireylerin borçlarını en rahat ve en kolay ödeme yapabilmeleri için sürekli kampanyalar düzenlediklerini hatırlattı ve ekledi: “Gerek katılım oranı gerekse kredi kullanmadan ödeme yapılan oran bizleri sevindirdi. Kredi çekilmeden gelen para Türkiye ekonomisine kazandırılmış oldu.”

KAMPANYAYA SON BAŞVURU TARİHİ 19 EKİM 2018

TOKİ’nin borcunu erken kapatıp tapusunu hemen almak isteyenler için başlattığı yüzde 24 indirim kampanyası 19 Ekim 2018’e kadar devam edecek. Bu tarihten sonra yapılan borç kapatmalarında indirim oranından yararlanılamayacak.

TOKİ’nin yüzde 24 indirim kampanyasından, satışları 2017 yılı haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2017 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış konut ve iş yerleri sahipleri yararlanabiliyor. Vadesi 12 ay ya da daha az kalan projeler ise kampanya dışı bırakıldı. İndirim kampanyasına başvuranların başvuru tarihi itibarıyla idareye ödemekle yükümlü oldukları aidat ve emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerekiyor.