EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ'nin indirim kampanyası büyük ilgi gördü

TOKİ'nin yüzde 20 indirim kampanyasına vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirten TOKİ Başkanı M.Ergün Turan, "5 günde 5 bin başvuru aldık" dedi.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ) 15 Temmuz'da yaşanan hain darbe girişimi sonrasında ekonomiye can vermek adına başlattığı indirim kampanyası yoğun ilgi gördü. 22 Ağustos'ta başlatılan kampanyaya 5 günde 5 bin kişi başvuru yaptı. TOKİ Başkanı M. Ergün Turan, kampanyalardan bugüne kadar 113 bin 85 alıcının faydalandığını belirterek, "Yüzde 20 indirim kampanyamıza yoğun ilgi geldi. 5 günde 5 bini aşkın başvuru yapıldı" dedi.

Konut ve işyeri sahiplerinin 4 milyar 427 milyon TL ödeme yaptığını belirten Turan, "Geçen yıl uygulamaya koyduğumuz yüzde 20 indirim kampanyasından 33 bin vatandaşımız faydalandı. 33 bin vatandaşımız 1.4 milyar borcunu kapatıp tapusunu aldı. Bu yıl başlattığımız kampanyadan ise yaklaşık 175 bin vatandaşımız yararlanabilecek." diye konuştu.

İndirimin geçerli olacağı son tarih olan 30 Eylül'e kadar ilgili bankalara başvuruda bulunabileceğini belirten Turan, "Kampanyamızdan, satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış konut ve işyerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dâhil edilmedi" dedi.

Turan, bu yılki kampanya hakkında beklentilerini ise şu şekilde aktardı: "Bu yıl uygulamaya koyduğumuz indirim kampanyamızdan beklentilerimiz için iki şey çok önemli. Birincisi moral motivasyon. Bir diğeri ise bankaların faizinin belli oranda olması... Bir hafta önce banka faizleri 1.06 civarındaydı. Bankalar geçen hafta itibarıyla indirime gittiler. Bu önemli bir adımdır. Ama faizlerin 120 ayda da 0.90 civarına gelmesi gerekir. Vatandaşlarımızla diyalog içerisinde olan, kamu biriminin başında olan biri olarak banka genel müdürlerimizden de yönetim kurullarından da isteğimizdir. Faizlerin 120 ayda 0.90'ın altına gelmesi gerekir."