EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ’nin Başakşehir’e kazandıracağı devasa parkın ilk etabı yıl sonunda açılıyor

TOKİ, Başakşehir’e Emirgan Korusu’nun 3 katı büyüklüğünde bir park kazandırıyor. Kayapark’ın yıl sonunda hizmete girmesi planlanıyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) İstanbul’un en yeşil alanlarından birine sahip olan Başakşehir’e devasa bir yeşil alan daha kazandırılıyor. Yeni Asır Gazetesi’ndeki habere göre Kayaşehir’de 1 milyon 267 bin metrekare üzerinde hayata geçirilen Kayapark’ın ilk etabı yıl sonunda hizmete açılacak. Kayapark, İstanbul’un en büyük korusu Emirgan’dan 3 kat daha büyük olacak.

BİRÇOK AMACA HİZMET EDECEK

Başakşehir’in ikinci Sular Vadisi olacak olan Kayapark, Kayaşehir merkezden Fenertepe’ye doğru uzanacak. Kayapark’ta parklar, koru alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, dinlenme ve piknik alanları, seyir terasları, konser, sergi ve festivallerin düzenleneceği etkinlik platformları, amfi tiyatrolar, renk, koku, ses ve tıbbi bitkiler bahçeleri ile üç biyolojik gölet ile sosyal tesisler bulunacak.

KAYAPARK’YA 9 ADET KÖPRÜ YER ALACAK

Kayapark’ta 9 adet köprü yer alacak. Bu köprülerin en uzunu 84 metre olarak tasarlandı. Bu köprülerin yürüyüş yolları ile bütünleştirilmesi ve vatandaşların tüm parkı kesintisiz olarak gezebilmesi sağlanacak.

ÖZEL AYDINLATMALARLA DONATILACAK BİYOLOJİK GÖLETLER

Yeşilliğiyle dikkatleri üzerine çekecek Kayapark’ta üç adet biyolojik gölet yer alacak. 3 bin metrekare büyüklüğe sahip göletler bitki örtüsüyle tamamlanacak. Akşamları güzel bir görünüme sahip olması için bu göletler özel aydınlatmalarla donatılacak.