EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ’nin 50 bin konut hamlesine 2 günde 10 bin başvuru geldi

TOKİ’nin 67 şehirde hayata geçireceği 50 bin yeni sosyal konut hamlesine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 2 günde toplam 10 bin başvuru yapıldı.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) 67 şehirde, 140 projeyle 50 bin yeni sosyal konut inşa edecek. Bu hamleye karşılık vatandaşlardan yoğun ilgi geldi ve 2 günde toplam 10 bin 820 kişi başvuruda bulundu. Yoğun ziyaretçi sebebiyle kitlenen TOKİ’nin internet adresinde kapasite artırımı yapıldı. Çağrı merkezinin telefon trafiğinde işe artış görüldü.

YOĞUN TALEP HALİNDE KURA ÇEKİLECEK

50 bin yeni sosyal konut hamlesinin ayrıntılarını düzenlenen basın toplantısında paylaşan TOKİ Başkanı Ömer Bulut, 6 Mart 2019’dan itibaren talep toplamaya başladıklarını açıklamıştı.

Ömer Bulut, yoğun ilgi geldiğini ve talep toplama işleminin 19 Nisan 2019’a kadar devam edeceğini belirtti. Kontenjanı aşan talep olacağını öngördüklerini belirten TOKİ Başkanı Bulut, fazla talep halinde noter huzurunda kura çekileceğini ve hak sahiplerinin böyle belirleneceğini söyledi.

TOKİ’nin inşa edeceği 50 bin konutun 32 bin 198’i 2+1, 17 bin 802’si ise 3+1 olarak tasarlandı. TOKİ Başkanı Ömer Bulut, alt gelir grubundakilerin daha rahat konut sahibi olabilmelerinin sağlanabilmesi için 2+1 konut sayısının yüzde 64 olduğunu belirtti.

36 AYDA TESLİM EDİLECEK

Vatandaşların yoğun talebi üzerine ihale sürecinde hızlanmaya gidildi. Bazı projelerde ihale süreci tamamlanırken bazılarında ise ihale sürecine girildi. İhalesi henüz yapılmayan projelerde ise hızlı adımlar atılacak. İhalesi yapılan projelerdeki konutların 36 ay içinde yeni sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.