EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ’den Sincik’e 120 konutlu proje

AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, TOKİ’nin Sincik ilçesinde 120 konut ve 1 ticaret merkezi inşa edileceğini söyledi. Projenin ihalesi yapıldı.

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Adıyaman’ın Sincik ilçesinde 120 konut ve 1 adet de ticaret merkezi barındıran bir proje hayata geçirilecek. Konuyla ilgili açıklamayı AK Parti Milletvekili Adnan Boynukara yaptı.

Adıyaman’ın Sincik ilçesinde hayata kazandırılacak 120 konutlu TOKİ projesinin ihalesi gerçekleştirildi bile. AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara, proje dahilinde 120 konut ve ticaret merkezi ile altyapı ve çevre düzenleme işinin yer aldığını ifade etti. Boynukara “Proje bünyesindeki konutların 48’inin 2+1 tipinde tasarlandığını, 72’sinin ise 3+1 tipinde inşa edileceğini de bildirdi.

TOKİ’nin Sincik ilçesinde yaşama geçireceği projenin tasarımında geleneksel ve modern mimarinin çizgilerinin bir arada kullanılması planlanıyor. Konutlarda estetik ve zengin görünüme dikkat edilecek. Bu kapsamda zemin kat seviyesinde yöresel taş kaplamalar, dekoratif pencereler, söveler ve kat silmeleri projede yer alan konutlarda dikkat çekecek biçimde kullanılacak.

Modern ve geleneksel mimariden izler taşıyacak konut projesi yatay şekilde inşa edilecek. Yatay mimaride hayata kazandırılacak projede yerleşim alanı dükkanları, parkları, oyun alanları, spor alanları, nitelikli sosyal çevre imkanları ve geniş peyzaj alanları alıcıya sunulacak.
Proje hayata kazandırıldıktan sonra Sincik’in değerlendirmesine ve gelişmesine katlı sağlayacak.

Türkiye’nin dört bir yanında sosyal konut üretimlerine tüm hızıyla devam ederek özellikle dar gelirli ailelerin barınma ihtiyacını karşılamaya çalışan en büyük sosyal konut üreticisi Türkiye Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Adıyaman ilinin Sincik ilçesinde 120 konut ve 1 adet de ticaret merkezi barındıran yeni bir proje hayata geçirilecek.