Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

TOKİ’den ev alanlara borç güncellemesi müjdesi geldi

Murat Kurum, TOKİ’den ev alanların borçlarına ilişkin düzenleme yapıldığını açıkladı. Borçlar, enflasyonun daha altında bir rakamla güncellenecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’ndan (TOKİ) alınan konutlara yönelik borçlara ilişkin düzenleme yapıldığını açıkladı. Kurum, borçların enflasyonun daha da altında bir rakamla güncelleneceğini vurguladı.

ENFLASYON, TEFE VE TÜFE ORTALAMASININ DAHA DA ALTINDA OLACAK

Murat Kurum, TOKİ’den daha önceden konut alan vatandaşlarla ilgili çalışmalara başladığını ifade etti. Borçların güncellenmesi noktasında enflasyonun daha da altında bir güncellemeyi meydana getirecek bir düzenleme yapıldığını ifade eden Kurum, “Şu an enflasyon, TEFE ve TÜFE ortalaması yüzde 18-20 civarında. Biz bun rakamların daha da altında bir düzenlemeyle vatandaşlarımıza bir imkan sunuyor olacağız” diye konuştu. Yeni düzenlemenin önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

MURAT KURUM: YERİNDE TESPİTLER YAPIYORUZ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Malatya’da Yeşilyurt Belediyesi tarafından yaptırılan Engelsiz Park ve Kuba Camisi'nin açılış törenine katıldı. Çevre ve şehircilik alanında kentlere bizzat giderek yerinde tespitlerde bulunduğunu ifade eden Murat Kurum, “Bugün de bu vesileyle Malatya’mıza geldik. Şehrin ihtiyaçları noktasında Beydağı’ndan, şehir merkezindeki meydan otoparkına, altyapıyla alakalı yapılması gerekenlerin kararlarını alıp sahada uygulamalarını yapıyor olacağız” dedi.

MALATYA’DAKİ ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

140 milyon TL tutarında devam eden 32 işin olduğunu hatırlatan Murat Kurum, “Malatya’nın alt ve üstyapısı, sosyal ihtiyaçları kapsamında da bakanlığımız ve ilgili birimler çalışıyor. Bunun dışında TOKİ tarafından Beydağı'nda kentsel dönüşüm alanındaki iki etap tamamlandı. Üçüncü etapla ilgili kararları da alacağız ve sahada hızlı bir şekilde inşasına başlayacağız” diye konuştu.