EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ’den emeklilere düşük taksitlerle ucuz konut fırsatı

Dar gelirli vatandaşlar için TOKİ konut üretmeye devam ediyor. Emekliler için düşük taksit ve ucuz konut imkanı sunuluyor. Detaylar haberimizde…

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) emeklilerin konut sahibi olabilmesi için açık satışta olan konutlarında uygun seçenekler ve uzun vade imkânı sağlıyor. TOKİ’nin 36 ildeki toplam 4 bin 759 konutunda özellikle dar gelirli, engelli ve emekliler için kaçırılmayacak fırsatlar yer alıyor.

Konutların aylık taksitleri bu grupta yer alanların bütçesine uygun şekilde 304 TL’den başlangıç gösteriyor. Posta Gazetesi’nden Meltem Kara’nın haberine göre; konutların fiyatları ise 66 bin TL’den başlıyor. Başvurular ise konutların bir kısmı için 29 Mart, bir kısmı için ise 28 Haziran 2019 olarak planlandı.

PEŞİNAT VE VADE

Konut sahibi olmak isteyenlerin ödemesi gereken peşinat oranları projede göre yüzde 10, 12, 15, 20, 25 olarak değişiyor. Ödenen peşinata göre ise vade süresi uzayabiliyor. Örneğin yüksek peşinat ödeyenlerin vadesi daha yüksek oluyor. Vadeler ise 96, 108 120, 180, 216 ve 240 ay olarak belirlendi. Yine bu oranlar projeye ve projenin yer aldığı ile göre değişiklik gösterebiliyor.

EMEKLİYE YÜZDE 25

Düşük gelirli vatandaşlar için TOKİ’nin ürettiği projelerde daha önceden konut sahibi olmayan emeklilere yüzde 25’lik kontenjan ayrılıyor. Bunun yanı sıra emekliklerin talebi doğrultusunda ‘İkinci Bahar Projesi’ kapsamında yeni konut projeleri de geliştiriliyor.