EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ’den emekli ve dar gelirlilere özel ucuz konut fırsatı

TOKİ, ekimde emekli ve dar gelir grubuna özel konut projelerini satışa sundu. Konut fiyatlarının 50 bin TL’den start aldığı projelerde taksitler ise 167 TL’den başlıyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) bu yıl özellikle emekli ve dar gelir grubu için konut üretimine odaklandı. Güneş Gazetesi’nde yer alan habere göre; TOKİ, ekim itibariyle 3 bin 930 konutu daha satışa sundu. 31 ildeki projeler, özellikle emekli vatandaşlar için önemli bir fırsat sunuyor.

240 AY VADE SEÇENEĞİ SUNULUYOR

TOKİ tarafından satışa sunulan konutların fiyatları emekli ve dar gelir grubunun bütçesine uygun şekilde 50 bin TL’den başlıyor. Aylık taksitler ise 167 TL’den başlangıç gösteriyor. Konutlarda 20 yıla (240 ay) kadar vade imkanı da sunuluyor.

BAŞVURANLAR İÇİN GELİR SINIRI VAR

Emekli ve dar gelir grubuna hitap eden konutlar; 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 tiplerinde tasarlandı. TOKİ’nin söz konusu projelerinden birinde konut sahibi olabilmek için aylık hane halkı gelirinin en fazla 4 bin 500 TL olma şartı aranıyor. Şartları karşılayan vatandaşlar, konut sahibi olabilmek için Halkbank ya da Ziraat Bankası şubelerine başvurabiliyor.

TOKİ EVLERİNE BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

TOKİ’den ev sahibi olabilmek için projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içinde bir yıldan az olmamak koşulu ile ikamet etme şartı aranıyor. Ayrıca projenin bulunduğu il nüfusuna da kayıtlı olmak gerekiyor. Bunların dışında TOKİ’den daha önce konut ve konut kredisi almamış olma şartı ile başvuran vatandaşın kendisine, eşine veya velayetindeki çocuklara ait mülkiyetin olmaması şartı da aranıyor.

TOKİ’nin ekim ayında satışa sunduğu konut projeleri ve fiyatları şöyle: