EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ’den dar gelirliye düşük taksitle konut müjdesi

TOKİ Başkanı Ömer Bulut dar gelirlileri sevindiren konut müjdesi verdi. Uygulama ile birlikte vatandaşların satın alımı kolaylaştırılacak.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, dar gelirlileri sevindiren konut müjdesi verdi. CNN Türk’te yer alan habere göre geçen yıl 53 bin konutun satışını, 43 bin evin teslimini yaptıklarını söyleyen Ömer Bulut, önümüzdeki süreçte dar gelirli vatandaşların rahat satın almalarını sağlayacak koşullarda önemli bir sayıda düşük taksitle konut uygulamasını gerçekleştireceklerini ifade etti.

DAR GELİRLİ AİLELER EV SAHİBİ OLACAK

Şehirlerin yenilenmesi ve dar gelire sahip ailelerin ev sahibi olması için TOKİ’nin çalıştığını söyleyen Ömer Bulut, projelerin deprem ve diğer afetleri gözeterek inşa edildiğini ifade etti.

Dar ve düşük gelire sahip vatandaşların konut sahibi olabilmesi için 830 bin sosyal niteliği olan konut yapıldığını belirten TOKİ Başkanı Ömer Bulut, 15 yılda toplam 23 bin 780 derslikli bin 77 okul, 40 bin 120 yatak kapasiteli 266 hastane, 931 ticaret merkezi, 72 bin öğrenci kapasiteli 189 yurt, 19 stadyum ve toplamda 14 bin 541 sosyal donatının inşa edildiğini ve edileceğini söyledi.

MİLLET BAHÇESİ PROJELERİ ARTARAK DEVAM EDECEK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’yla 28 ilde toplam 52 millet bahçesinin içerisinden yer aldıklarını söyleyen Ömer Bulut, ikinci 100 günlük eylem planında 5 millet bahçesinin daha tamamlanacağını Ocak ayında da İstanbul’da 3 millet bahçesi ihalesinin gerçekleşeceğini ifade etti. Samsun’da 5 adet ihalenin daha yapılacağını açıklayan Bulut; “Bu sayı artarak devam edecek. Öte yandan 14 millet bahçesinin de proje çalışmalarını sürdüreceğiz ve ihaleye hazır hale getireceğiz” diye konuştu.

59 İLDE 134 İLÇEDE 163 KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Kentsel dönüşümle ilgili 17 milyarlık ihale düzenlediklerini söyleyen TOKİ Başkanı Ömer Bulut,

59 il ve 134 ilçede toplam 163 kentsel dönüşüm projesinin devam ettiğini ifade etti. Şikâyetler olsa da belirgin bir memnuniyetsizliğin olmadığını belirten Ömer Bulut, vatandaşla uzlaşmayı esas aldıklarını vurguladı. Kentsel dönüşümde farklılaşmak gerektiğine dikkat çeken Bulut; “Büyük şehirlerde daha fazla rol almak gerek. İstanbul’un 3 bölgesinde kentsel dönüşüm ihalesi gerçekleştirdik. Gaziosmanpaşa, Üsküdar, Esenler, Çamlıca Camisi ve çevresi. 2019 yılından başlamak üzere kentsel dönüşüm ile millet bahçeleri çok önemli projelerimizin içinde olacak” ifadelerini kullandı.