Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

TOKİ’den Bartın’a 423 konutluk sosyal proje geliyor

TOKİ tarafından Bartın ilinin merkez ilçesinde dar gelirli vatandaşların hizmetine sunulmak üzere 423 konutluk bir sosyal konut projesi inşa ediliyor.

Yurdun dört bir yanında meydana gelen konut ihtiyacını karşılamak için tüm kaynaklarıyla çalışmalarına ara vermeden devam eden Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) Bartın’ın merkezine yeni bir proje inşa ediliyor.
Toplu Konut İdaresi tarafından Bartın ilinin merkezindeki Dallıca Köyü’nde 423 konutluk bir sosyal konut projesi hayata kazandırılacak.

TOKİ Bartın Dallıca Köyü Konutları için ihale yapıldı. Projenin gerçekleştirilen ihalesi kapsamında 423 konutun yanı sıra 16 derslikli ilköğretim okulu, ticaret merkezi, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi de proje dahilinde hayata kazandırılacak.

Projede yer verilen konutların yükseklikleri zemin+3 şeklinde dizayn ediliyor. Projede yer alan konutların 42’si 1+1, 298’i 2+1 ve 83’ü ise 3+1 planında dizayn ediliyor.

İlin kendine has mimari dokusunu bozmadan bu hatlarda tasarlanan TOKİ projesinde diğer Anadolu ili projelerinde de olduğu gibi taş kaplamalar, dekoratif pencereler, söveler, kat silmeleri ve söve gibi detaylara yer verilecek.
Hem yöresel dokulu mimarisi hem de az katlı yatay tasarımı ile dikkat çeken projede mahalle kültürünün özelliklerinin korunmasına da önem verildi.

Proje kapsamında yerleşim alanı okulu, dükkânları, camisi, parkı, peyzajı, oyun ve spor alanları ile nitelikli sosyal çevre olanağı tanıyan diğer taraftan Bartın’ın şehir siluetine renk getirecek ve ile değer katacak yeni bir sosyal yaşam alanı meydana getirilmesi hedef alınıyor.