EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ’den 80 bin TL’den başlayan fiyatlarla konut fırsatı

TOKİ, 26 ilde 3 bin 81 konutu satışa çıkarıyor. 80 bin TL’den başlayan konut fiyatlarının aylık taksitleri ise 323 TL’den başlangıç gösteriyor.

Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) satışa çıkardığı konutlar için başvurular tüm hızıyla devam ediyor. 26 ildeki 3 bin 81 konut, 80 bin TL’den başlayan fiyatlarla alıcılarını bekliyor. Açık satış yöntemi ile satışa çıkan konutlarda aylık taksitler 323 TL’den başlıyor.

KONUTLAR KURASIZ VE BAŞVURU ÖNCELİĞİNE GÖRE SATILACAK

Alt ve orta gelir grubunu hedefleyen konutlar kurasız ve başvuru önceliğine göre satılacak. Sabah Gazetesi’nden Seda Tabak’a konuşan TOKİ Başkanı Ergün Turan, önceliklerinin normal şartlarda konut sahibi olamayacak vatandaşları ev sahibi yapmak olduğunu belirtti. Turan, son yıllarda TOKİ konutlarının yüzde 95’inin alt ve orta gelir grubu için hayata geçirilen sosyal konutlar olduğunu da sözlerine ekledi.

HİÇ KONUTU OLMAYANA ÖNCELİK VERİLİYOR

TOKİ’den alt ve orta gelirliyi hedefleyen projelerinde hiç konut sahibi olmama şartı aranıyor. Vatandaşların en temel ihtiyacı olan barınma için yeni yerleşim alanları kurduklarını hatırlatan TOKİ Başkanı Ergün Turan, “Üretim felsefemizin temelini dar ve orta gelirli vatandaşlarımızı hedefleyen sosyal konut projeleri oluşturuyor” ifadelerini kullandı.

120 VE 240 AY VADE SEÇENEKLERİ İLE SATILACAK

TOKİ’nin söz konusu projelerinde konut sahibi olabilmek için daha önce TOKİ'den konut satın almamış veya konut kredisi kullanmamış ve 18 yaşını doldurmuş olma şartı aranıyor. Konutlar, bulunduğu illerde yüzde 10, 20 ve 25 peşinat bedeli ile 120 ve 240 ay vade seçenekleri ile satışa sunulacak.

TOKİ SON 14 YILDA 822 BİN KONUT ÜRETTİ

TOKİ, son 14 yılda 822 bin konut üretti. 2016’da 65 bin konut üreten TOKİ, 2017’de ise 60 bin konut üretti. 2018 hedeflerinin 65 bin ile 70 bin arasında olduğunu belirten Ergün Turan, “2023 hedefimiz 1 milyon 200 bin konuta erişmek” dedi.