Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

TOKİ’den 50 bin TL’den başlayan fiyatlarla konut sahibi olma fırsatı

TOKİ’nin Ekim ayı fırsatı başladı. Satışa sunulan konutlarda fiyatlar 50 bin TL’den, aylık taksitler ise 167 TL’den başlıyor.

Ekim ayı itibariyle Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 5 bin 73 konutu satışa sundu. 35 ildeki konutlarla özellikle dar gelirli, emekli ve engelli vatandaşlara büyük bir fırsat sunuluyor. Posta Gazetesi’nden Hülya Çaylak’ın haberine göre; satışa sunulan sınırlı sayıdaki konutun fiyatları 50 bin TL’den taksitleri ise 167 TL’den başlıyor.

ALINACAK KONUTTA İKAMET ŞARTI İSTENİYOR

TOKİ’nin konutlarından birine sahip olabilmek için bazı şartların karşılanması gerekiyor. Buna göre alt gelir grubuna hitap eden projelerde sözleşme imzalayanlar söz konusu evleri borç bitene kadar devredemiyor. Ayrıca söz konusu borcun bitimine kadarki süre için ıcının ya da ailesinin ikamet etmesi şartı aranıyor. Bu şartların ihlali durumunun tespitinde ise sözleşme feshedilebiliyor.

GELİR HESABININ YAPILMASI GEREKİYOR

Ekim ayında satışa sunulan projelerde 1+1’den 4+1’e kadar birçok farklı konut seçeneği yer alıyor. TOKİ’den konut sahibi olabilmek için aylık hane halkı gelirinin 4 bin 500 TL’yi geçmemesi gerekiyor. TOKİ konutlarına başvurular ise projenin yer aldığı il veya ilçedeki Halkbank veya Ziraat Bankası üzerinden gerçekleşiyor.

TOKİ’nin Ekim ayında satışa sunduğu konut listesi şöyle: