EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ’den 35 bin 243 konut müjdesi geldi

2018’in ilk 11 ayında 48 bin konutun satışını gerçekleştiren TOKİ’nin halen satışı devam eden ve satışa çıkarılacak toplam konut sayısının 35 bin 243 olduğunu açıkladı.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Sami Er, 2018 yılının ilk 11 ayında 48 bin konutun satışının gerçekleştiğini açıkladı. 40 bin konutun ise sahiplerine teslim edildiğini belirten Sami Er, TOKİ’nin halen satışı devam eden ve satışa çıkaracağı konut sayısının ise toplam 35 bin 243 olduğunu ifade etti.

SOSYAL KONUT ÜRETİMİ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

TOKİ Başkan Vekili Sami Er, TOKİ’nin 15 senede ürettiği yaklaşık 833 bin konutun yüzde 86’sının, son yıllarda üretilen konutların ise yaklaşık yüzde 95’inin sosyal konut niteliğinde olduğunu ifade etti.

TOKİ'nin özellikle yatay ve yerel mimariyi esas alan projelere ağırlık vererek yeni konut tasarımları ortaya koyduğunu söyleyen Sami Er, tüm mekanlarda yatay yapılaşmaya ve sosyal ihtiyaçlara cevap verecek, mahalle kültürünün oluşmasına imkan tanıyacak projelere öncelik verildiğini de sözlerine ekledi.

TOKİ KONUTLARINA YOĞUN TALEP

Türkiye'deki birinci el konut satışında TOKİ’nin payının 2017 yılında yüzde 7,5 olduğunu ifade eden TOKİ Başkan Vekili Sami Er, bu yıl Nisan ve Eylül’de iki ayrı indirim kampanyası düzenlendiğini de hatırlattı. Sami Er, bu kampanyalardan toplamda 27 bin 280 kişinin yararlandığını ve 704 milyon 420 bin TL borç bakiyesinin kapatıldığını açıkladı.