EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ’den 285 TL’den başlayan taksitlerle eylül fırsatı

TOKİ, eylül ayında 4 bin 52 konutu satışa sunuyor. Konut fiyatlarının 55 bin 681 TL’den start aldığı TOKİ evlerinde taksitler ise 285 TL’den başlıyor.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), eylülde Türkiye’nin farklı noktalarındaki 4 bin 52 konutu satışa sunuyor. Güneş Gazetesi’ndeki habere göre, satışa sunulan konutların fiyatları 55 bin 681 TL’den başlıyor. Konut taksitleri ise 285 TL’den başlıyor. Emekli, alt gelir grubu başta olmak üzere tüm kesimlere hitap eden konutlar 1+1, 2+1 ve 3+1 olarak tasarlandı.

10 BİN TL’DEN BAŞLAYAN PEŞİNATLAR

TOKİ’den konut sahibi olmak isteyenler, projenin hayata geçirileceği yerdeki Halkbank ve Ziraat Bankası’na başvuruda bulunabiliyor. Bankaya yatırılan teminatın ardından ise sözleşme imzalanıyor.

TOKİ’nin konutlarından birine sahip olmak için bedelin yüzde 10’unun peşinat olarak yatırılması gerekiyor. Aylık hane geliri 3 bin 200 TL’nin altında olan alt gelir grubuna yönelik konutlarda ise peşinatlar 10 bin TL’den başlıyor.

TOKİ’DEN KONUT SAHİBİ OLMAK İSTEYENLERDE ARANAN ŞARTLAR

TOKİ’nin projesinden konut almak isteyenlerde bazı şartlar aranıyor. Bunlardan en önemlisi başvuran kişinin kendi, eşi ya da varsa velayeti altındaki çocukların üzerine kayıtlı ev bulunmaması gerekiyor. Bunun yanı sıra söz konusu kişinin TOKİ’den daha önce konut satın almamış olması ya da konut kredisi çekmemiş olması gerekiyor. Bütün bunları sağlayan kişiden söz konusu projenin yer aldığı ilde en az bir yıldır ikamet etme şartı da aranıyor.

TOKİ’DEN EV ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

  1. TOKİ başvuruları, konutun yer aldığı yerdeki Halkbank veya Ziraat Bankası üzerinden gerçekleşiyor.
  2. En az yüzde 10 konut peşinatının yatırılmasının ardından başvuran kişi Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalıyor.
  3. TOKİ’den konut almak için başvuruda bulunan kişilerin 14 gün içinde cezasız cayma hakkı bulunuyor.
  4. Konutun kalan bedeli ve aylık taksitler her yıl ocak ve temmuzda iki defa olmak üzere memur maaş artışına göre zamlanıyor.

TOKİ’nin Eylül’de satışa çıkardığı konut projeleri ve fiyatları: