EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ Yüksekova’yı yeniden inşa ediyor

Türkiye’nin her köşesindeki barınma ihtiyacı için konut üretimlerine devam eden TOKİ Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde terör mağdurları için 3 bin 63 konut inşa ediyor.

Türkiye’nin en büyük toplu konut üreticisi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Güneydoğu ve Doğu Anadolu illerinde yaralar sarılmaya devam ediyor. Bölgede meydana gelen terör olaylarından dolayı mağdur olan ve barınma ihtiyacını karşılamayan vatandaşlar için toplu konut projeleri hayata kazandırılıyor.

Yurdun dört bir yanında sosyal konut üretmeye devam eden TOKİ doğu illerinde terör örgütü PKK tarafından yakılıp yıkılarak kullanılamayacak hale getirilen şehirleri yeniden hayata kazandırıyor. Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 3 bin 63 adet konutun inşasına başlayan TOKİ bölgedeki barınma ihtiyacını karşılarken aynı zamanda yeni istihdam alanları ve iş olanakları da oluşturmuş olacak.

PKK mağduru vatandaşların barınma ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için çalışmalarına tüm hızıyla devam eden TOKİ Yüksekova’da 3 bin 63 adet sosyal konut inşa ediyor. Ayrıca şehirde terör faaliyetlerinde kullanılamaz hale gelen yerler yeniden inşa ediliyor.
PKK tarafından yakılıp yıkılan şehirler kent kimliğinden ve merkezi özelliklerinden uzaklaştırılmadan, halkın beklentisine cevap verebilecek özelliklerde fiziki ve sosyal altyapı niteliklerinde yeniden yaşanabilecek alanlar haline getiriliyor.

Yüksekova’da 6 bölgede 3 bin 63 adet sosyal konut ürettiklerini ifade eden TOKİ Başkanı Ergün Turan, her şeyiyle tastamam bir şehir inşa edildiğini ve burada hayata geçirilen projelerin tamamlandıktan sonra yeni istihdam alanları ve iş olanakları oluşacağını ifade etti.
TOKİ’nin Hakkari’de yaptığı yatırımlar hakkında konuşan TOKİ Başkanı Turan, bugüne kadar 4 bin 129 adet konutun yapımı için start aldıklarını ve bin 66 konutu teslim ettiklerini söyledi.

Turan, Hakkari’de 5 cami, 3 hastane, 1 spor salonu, 1 kamu hizmet binası, 1 aile sağlık merkezi, 1 ticaret merkezi ve 4 okul hayata kazandırdıklarını ve tüm bunlar için de 2 milyar TL’lik yatırım yaptıklarını kaydetti.