EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ ve Emlak Konut GYO, bakanlığa bağlandı

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum'un Çevre ve Şehircilik Bakanı olmasıyla birlikte TOKİ ve Emlak Konut GYO Bakanlığa bağlandı.

Yeni kabine açıklandı. Bakanlar belli oldu. Yeni kabinenin Çevre ve Şehircilik Bakanı da Murat Kurum oldu. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Bakanlığa bağlandı. TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO da Bakanlığa bağlanmış oldu.

10 yıla yakın süredir Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı platformunun genel müdürlüğü görevini yürüten Murat Kurum açıklanan yeni kabinede Çevre ve Şehirclik Bakanlığı koltuğuna oturdu. Murat Kurum'un yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı olması inşaat sektöründe büyük bir coşku ile karşılandı. Konut sektörünün önemli temsilcileri sektörü yakınen tanıyan birinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevine getirilmesinden büyük memnuniyet duydu.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na . Böylelikle TOKİ iştiraki olan Emlak Konut GYO da Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlanmış oldu.

Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü de bakanlığa bağlandı. Böylelikle Murat Kurum, debvlet elinde bulunan tüm gayrimenkul kurumlarının en üstündeki isim oldu.