EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ Tozkoparan projesi adım adım gelişiyor

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi TOKİ tarafından hayata kazandırılan TOKİ Tozkoparan kentsel dönüşüm projesi adım adım gelişmeye devam ediyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından kentsel dönüşüm faaliyetleri kapsamında İstanbul Avrupa Yakası ilçelerinden Güngören’e bağlı Tozkoparan Mahallesi’nde sektöre kazandırılacak proje için yeni bir adım daha atıldı.

5 Mart 2018 tarihinde ihalesi gerçekleştirilen projenin ÇED (Çevresel Etki Değerlendirmesi) süreci başlangıç gösterdi. TOKİ tarafından Güngören ilçesine bağlı Tozkoparan Mahallesi’nin kentsel dönüşüm çalışmalarını kapsayan projenin Haziran 2020 tarihinde tamamlanacağı tahmin ediliyor.

TOKİ Tozkoparan Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi Türkiye’nin en büyük toplu konut üreticisi TOKİ tarafından İstanbul Avrupa Yakası ilçelerinden Güngören’e bağlı Tozkoparan Mahallesi şeklinde isimlendiren Osmaniye Mahallesi’nde sektöre kazandırılıyor.

Kapsamlı bir kentsel dönüşüm çalışması örneği olarak sektördeki yerini almaya hazırlanan TOKİ projesi 944 ada 283 parselde hayata geçirilecek. 11 milyon 741 bin 395 TL yatırım değeriyle hayata geçirilen proje 8 bin 85 metrekare alan üzerinde yükseliyor.

Toplam 6 blok şeklinde tasarlanan projede 224 konuta yer veriliyor. TOKİ Tozkoparan Kentsel Dönüşüm projesinin tamamlandığında 896 kişiye ev sahipliği yapması bekleniyor.

Haziran 2020’de sahiplerine teslim edilmesi beklenen projede sadece konutlar değil aynı zamanda sosyal bir yaşam alanı da sunuluyor.
175 kişiye istihdam sağlaması beklenen TOKİ Tozkoparan Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’nde 1+1 ve 2+1 seçeneklerinde tasarlanmış toplam 224 adet konut yer alıyor. Kapsamlı projenin tamamlandığında toplam 896 kişiye ev sahipliği yapması bekleniyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İstanbul Güngören’e bağlı Tozkoparan Mahallesi’nde hayata geçirilecek kentsel dönüşüm projesinin sosyal olanakları arasında,

• Otopark
• Yeşil alan
• Güvenlik
• Çocuk oyun alanları yer alacak.