Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

TOKİ Tozkoparan Kentsel Dönüşüm Projesi ihaleye çıkıyor

İstanbul Avrupa Yakası Güngören ilçesine bağlı Tozkoparan Mahallesi’nde yapılması planlanan kentsel dönüşüm ve gelişim projesi bugün ihaleye çıkıyor.

Bugün ihaleye çıkacak olan TOKİ Tozkoparan Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi daha önceden de bir kez daha ihaleye çıkmış ve ihaleyi Evyap kazanmıştı.

Daha sonra mimari projede değişiklik olması nedeniyle ihale uygulamaya konulmadan iptal edildi. Ve TOKİ Tozkoparan Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi bugün yeniden saat 14.00’da ihaleye çıkmaya hazırlanıyor.

İstanbul Avrupa Yakası ilçesi Güngören’e bağlı Tozkoparan Mahallesi’nin kentsel dönüşüm ve gelişim projesi bugün saat 14.30’da ikinci kez ihaleye çıkıyor.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yürütülecek olan projenin ihale sonrası sözleşmeye imza atıldığı anda sonra 10 gün içerisinden yer teslimleri gerçekleştirilecek. Ardından projenin 550 iş günü içerisinde tamamlanması ve hak sahiplerine teslim edilmesi hedefleniyor.

İstanbul genelinde kentsel dönüşüm ve gelişim projeleri bir bir hayata geçiriliyor. Dönüşüm çalışmalarının hızla devam ettiği İstanbul’da TOKİ ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) başta olmak üzere birçok özel şirket de çalışmalar yürütmeye devam ediyor.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Tozkoparan Kentsel Dönüşüm projesi 5 Mart 2017’de ihaleye çıkmış ve ihaleyi 23 milyon 520 bin TL ile Evyap üstlenmişti. Ancak daha sonra TOKİ Tozkoparan projesindeki mimari değişiklikten dolayı projenin ihalesi iptal oldu. Proje yeniden ihaleye çıkacak.

Güngören Belediyesi ve TOKİ arasında imzalanan protokol kapsamında projenin ilk aşamasında boş alanda 224 konut yaşama geçirilecek. Proje tamamlandığında bu konutlar hak sahiplerine teslim edilecek. Bugün gerçekleştirilecek ihalede hak sahiplerine verilecek olan 224 konutun ihalesi yapılacak.

İstanbul Güngören TOKİ Tozkoparan Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi dahilinde toplam 64 adet 1+1 kat planında daire ve 160 adet de 2+1 kat planında daire seçenekleri yer alıyor.