EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ Tarsus’ta toplu konut çalışmalarına başladı

Mersin’in Tarsus ilçesinde TOKİ’nin inşa edeceği konut projeleri için Kalkınma Bakanı Müşaviri Kızıl önderliğindeki heyet inceleme yaptı.

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi TOKİ tarafından Mersin’in Tarsus ilçesinde de toplu konut projeleri üretilecek.

Tarsus ilçesine gelen Kalkınma Bakanı Müşaviri Mustafa Kızıl başkanlığındaki heyet, TOKİ konutları için arazi incelemesi yaptı.

Yatırım Danışmanı Bayram Şahin, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Gül, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hayri Erdoğan, Milli Emlak Müdürü Şerafettin Çağatay, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri ile TOKİ Genel Müdürlüğü personelinden oluşan heyet, Kaleburcu Mahallesi'nde incelemelerde bulundu.

<hürriyet’te yer="" alan="" habere="" göre,="" tarsus'ta="" tokİ="" çalışmaları="" için="" düğmeye="" basıldığını="" İlçe="" başkanı="" gül,="" emekli,="" dar="" ve="" orta="" gelirli="" vatandaşlara="" ucuz="" konut="" müjdesi="" verdi.="" kaleburcu="" mahallesi="" mevkiinde="" hazineye="" ait="" yan="" yana="" değişik="" parsellerde="" yaklaşık="" 90="" dönümlük="" bulunduğunun="" belirlendiğini="" ifade="" eden="" gül,

"Toplu konut yapılması konusunda gördüğümüz arazilerle ilgili herhangi bir pürüz olup, olmadığını yerel yönetimler ve resmi kurumlarımız belirleyecek. Şu anda sıkıntılı bir konu gözükmüyor. Ancak ilgili müdürlüklerimiz çalışmalarını yoğunlaştırıp, toplu konut yapılacak olan alanları belirleyecekler. Özellikle evi olmayan dar gelirli vatandaşlarımız ile emekli vatandaşların ev sahibi olabilmesi için bu çalışmalar önemli. Uzun zamandır hayali kurulan bir projeyi hayata geçirebilmek için yoğun bir çalışma içine girdik. İnşallah Toplu Konut yapımlına başlanılacaktır" dedi.