EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ Silivri Konutları için başvurular alınıyor! Başvuru şartları neler?

TOKİ tarafından İstanbul Silivri’de konumlandırılan dar ve orta gelirli ailelere yönelik TOKİ Silivri konut projesi için başvurular başladı!

Yurdun dört bir yanındaki barınma ihtiyacını karşılamak için sürekli konut üretmeye devam eden Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) İstanbul Avrupa Yakasının Silivri ilçesinde konumlandırılan TOKİ Silivri Evleri projesinde ayda 700 TL’ye ev satın alma fırsatı için başvurular başladı.

198 bin TL’den başlayan konut fiyatları ve aylık 700 TL tutarındaki taksit ödemeleri ile dar gelirli aileler başta olmak üzere büyükşehirlerde de konut sahibi olabilmenin önünü açan TOKİ Silivri Evleri konut projesinde alt gelir grubu için 934 adet 2+1 daire yer ve orta gelir grubu için de 422 adet 3+1 daire seçeneği yer alıyor.

Ayda 700 TL’den başlayan taksitlerle 240 aya kadar vade imkanı sunulan projede 2+1 dairelerin fiyatları 198 bin TL’den start alırken 3+1 dairelerin fiyatları ise 285 bin TL’den başlangıç gösteriyor.

TOKİ Silivri Konutları için başvurular bugün (18 Haziran 2018) başladı. Son başvuru tarihi ise 29 Haziran 2018! Başvurular Halk Bank’a yapılacak.

Projeden konut satın alabilmek için şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri, en az yüzde 40 engelli vatandaşlar, emekli olan vatandaşlar, dar ve orta gelir grubundaki diğer konut alıcıları TOKİ Silivri Evleri için başvuruda bulunabilecek.

TOKİ Silivri Konutları projesine başvuru şartları:

  • T.C. vatandaşı olma,

  • İstanbul il sınırları içerisinde en geç 30 Haziran2016 tarihinden itibaren kesintisiz ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekiyor. (şehit aileleri, dul ve yetimler için en az 3 yıl)

  • Başvuru sahiplerinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması

  • TOKİ projelerinden herhangi birinden daha önce konut satın almamış olması,

  • TOKİ’den konut kredisi kullanmamış olması (şehit, dul, yetim ve harp malulleri kategorisinden yer alan vatandaşlarda bu şart aranmıyor)

  • Başvuru tarihinden itibaren 25 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. (Eşi vefat etmiş çocuklu dul kadınlarda yaş şartı ise aranmıyor.)