Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

TOKİ Pelitli Konutları'nda hak sahipleri belirlendi

Sosyal konut üreticisi TOKİ tarafında Trabzon’da inşa edilen sosyal konut için 893 kişi başvurdu. Hak sahipleri kura sonucu belirlendi.

TOKİ Trabzon pelitli Konutları Ortahisar Belediyesi çok amaçlı toplantı salonunda gerçekleştirilen açık kura sonucu belirlendi. Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi olan TOKİ’nin Trabzon’da inşa ettiği sınırlı sayıdaki konut için yüzlerce başvuru alındı.

TOKİ dar gelirli vatandaşları ürettiği sosyal konutlar ile ev sahibi yapmayı sürdürüyor. Açık kura yöntemiyle sahiplerine kavuşturulan konutlar için o kadar fazla başvuru yapılıyor ki birçok dar gelirli vatandaş ev sahibi olma hayalini ertelemek zorunda kalıyor.
Bu örneklerden bir tanesi de Trabzon’da gerçekleşti. TOKİ tarafından inşa edilen sosyal konutlar için 893 başvuru alındı. Trabzon Ortahisar Belediyesi’nde gerçekleştirilen kura sonucunda 41 hak sahibi belirlendi.

TOKİ Pelitli Konutları’nda 893 başvuru arasından 41 hak sahibi belirlendi. Kura sonucu konut alma hakkı kazananlardan Abdullah Keleş, buraya gelirken çok beklentisi olmadığını ifade ederek, "Rızkımın peşine geldim, ev sahibi olduğum için mutluyum.” şeklinde konuştu.