EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ Pelitli Konutları'nda hak sahipleri belirlendi

Sosyal konut üreticisi TOKİ tarafında Trabzon’da inşa edilen sosyal konut için 893 kişi başvurdu. Hak sahipleri kura sonucu belirlendi.

TOKİ Trabzon pelitli Konutları Ortahisar Belediyesi çok amaçlı toplantı salonunda gerçekleştirilen açık kura sonucu belirlendi. Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi olan TOKİ’nin Trabzon’da inşa ettiği sınırlı sayıdaki konut için yüzlerce başvuru alındı.

TOKİ dar gelirli vatandaşları ürettiği sosyal konutlar ile ev sahibi yapmayı sürdürüyor. Açık kura yöntemiyle sahiplerine kavuşturulan konutlar için o kadar fazla başvuru yapılıyor ki birçok dar gelirli vatandaş ev sahibi olma hayalini ertelemek zorunda kalıyor.
Bu örneklerden bir tanesi de Trabzon’da gerçekleşti. TOKİ tarafından inşa edilen sosyal konutlar için 893 başvuru alındı. Trabzon Ortahisar Belediyesi’nde gerçekleştirilen kura sonucunda 41 hak sahibi belirlendi.

TOKİ Pelitli Konutları’nda 893 başvuru arasından 41 hak sahibi belirlendi. Kura sonucu konut alma hakkı kazananlardan Abdullah Keleş, buraya gelirken çok beklentisi olmadığını ifade ederek, "Rızkımın peşine geldim, ev sahibi olduğum için mutluyum.” şeklinde konuştu.