Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

TOKİ, ön ödemeli sistemle konut üretilecek şehirlerde talep topluyor

TOKİ, ön ödemeli sistemle konut üretilecek yerlerde talep toplamaya başlıyor. Tüm detaylar haberimizde…

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ön ödemeli sistemle konut inşa edilecek yerlerde talep toplamaya başlıyor. Sabah Gazetesi’nden Hazal Ateş’in haberine göre; bu projeler vatandaşların ödeme gücü, vadesi ve istediği bölge dikkate alınarak üretilecek. Ev fiyatlarının yüksek, nüfus artışının ise yoğun olduğu bölgelerde dar gelirlilere yönelik sosyal konut üretimi de desteklenecek.

MART SONUNDA TESLİM

Dar gelire sahip engelliler ve yaşlılar gibi grupların barınma ihtiyacının karşılanmasına yönelik araştırma raporu hazırlanması planlanıyor. Diğer yandan 9 bin konut ve sosyal donatının mart ayı sonuna kadar tamamlanmış olması hedefleniyor. Yaklaşık 10 bin aileye sosyal konut satışı gerçekleştirilecek. Ayrıca Konut Piyasası Takip Sistemi’nin kurulumu sırasında 5 ilde 19 farklı tipte konut projesi de tamamlanarak yeni sahiplerine teslim edilecek.

EMEKLİLERE YÜZDE 25 KONTENJAN

TOKİ ve ilgili bakanlıklar 2019 yılında dar gelir gruplarına yönelik sosyal konut üretimine yoğunlaştı. TOKİ, alt gelir grubuna yönelik geliştirilen projelerde daha önce konut sahibi olmayan emeklilere yüzde 25 kontenjan ayırıyor. Öte yandan hali hazırda dar gelirlilere ve emeklilere TOKİ’nin 36 ildeki 5 bine yakın konutunda büyük fırsatlar sunuluyor.

240 AYA KADAR VADE İMKANI

Fiyatların 65 bin TL’den başladığı projelerde dar gelirlilerin bütçesine uygun olarak 300 TL taksit imkanı sunuluyor. Başvuru süresi ise projeye göre 29 Mart’a göre devam edecek. Peşinatların yüzde 10 ile yüzde 25 arasında değiştiği projelerde vade süresi ise 96 aydan 240 aya kadar çıkabiliyor.