EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ Mut’ta 2. Etap için başvurular başladı

TOKİ tarafından Mersin Mut ilçesine 2. Etap TOKİ konutları için çalışmalar başladı. 520 konutlu projede başvurular belediye bünyesinde toplanıyor.

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi Türkiye Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığınca geçen yıllarda Mersin Mut ilçesinde yer alan Merkez deveci Mahallesi’nde hayata geçirilen toplu sosyal konut projesinin ikinci etabı için çalışmalar başladı.

Mut TOKİ Konutları 2. Etap için Mut Belediyesi bünyesinde başvurular alınmaya başladı. Projenin 2. Etabında toplam 520 adet daireye yer verilecek. Projede yer alan daireler başta dar gelir sınıfına ait olan ailelere olmak üzere barınma ihtiyacı olan orta gelir grubuna da hitap ediyor.

Türkiye’nin her şehrinde her ilçesinde vatandaşların en temel haklarından bir tanesi olarak bilinen barınma hakkını karşılayabilmek için büyük bir özveriyle sosyal konut üretimlerine devam eden TOKİ, Mut’ta hayata geçirdiği Mut TOKİ Konutları projesinin ikinci etabı için kolları sıvadı.

Projede alt gelir sınıfına hitap eden 2+1 formatında tasarlanmış konut seçenekleri ve standart konut grubunda yer alan 3+1 formatında tasarlanmış konut seçenekleri yer alıyor. Mut Belediyesi bünyesinde 2. Etap konutlarından birine sahip olmak isteyen ailelerin başvuruları alınmaya başladı. Çekilişe katılmak isteyen ailelerin teminat olarak 2+1 tipinde tasarlanmış daireler için 4 bin TL, 3+1 tipinde tasarlanmış daireler için ise 6 bin TL ödemesi gerekiyor.

Mut TOKİ Konutları 2. Etap hakkında önemli açıklamalarda bulunan Mut Belediye Başkanı Yılmaz, TOKİ ve belediye iş birliğinde hayata kazandırılan projenin özellikle dar gelir grubunda yer alan aileleri konut sahibi yapabilmek için hayta geçirildiğini ve bu konuda belediye olarak üstlerine düşen görevi yerine getirdiklerini ifade etti.

Mut Belediye Başkanı Yılmaz, öncelikle dar gelir sınıfında yer alan ailelerin barınma ihtiyacını karşılamak adına hayata geçirilen projenin başvurularının belediye bünyesinde alınmaya başladığını da açıkladı.