Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

TOKİ Konutları’nda toplu gayrimenkul satış sözleşmesi imzalanacak

Erzurum Yıldızkent’te ilde faaliyet gösteren firma tarafından inşa edilen konutlarda mağduriyete uğrayan vatandaşlar 19 Şubat’ta satış sözleşmesi imzalamaya başlayacak.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, Erzurum Yıldızkent’te konut mağdurlarına yönelik inşa edilen yeni konutlarla ilgili olarak satış sözleşmesi imzalanacak. Mağdur vatandaşlar satış sözleşmelerini 19 Şubat 2018 tarihinde imzalayacak.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre, Erzurum’da faaliyet gösteren firma tarafından mağdur edilen vatandaşların bu durumdan meydana gelinen mağduriyetleri ortadan kaldırmak için Belediye ve TOKİ arasında yapımı devam eden bin 650 konut için toplu gayrimenkul satış sözleşmesi imzalanacak.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye’nin en kapsamlı sosyal konut üreticisi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı arasında 5 Kasım 2015 tarihinde imzalanan konut üretimi protokolü kapsamında yapımı devam eden bin 650 konutun bin 465 adeti için kura çekim sonucu belli olan hak sahipleriyle toplu ‘Gayrimenkul Satış Sözleşmesi’ imzalanacak.

Yıldızkent TOKİ konutlarından almaya hak kazanan vatandaşlar 19 Şubat 2018 ile 30 Nisan 2018 tarihleri arasında Halk Bankası’nın merkez şubesinde ziyarette bulunarak görevlilerin talimatları doğrultusunda TOKİ tarafından hazırlanan gayrimenkul satış sözleşmelerini imzalayabilecekler.

Verilen süre aralığında Halk Bankası Erzurum Merkez Şubesi’ne giderek gayrimenkul satış sözleşmelerini imzalayan hak sahipleri ilerde oluşabilecek her türlü mağduriyete karşı kendilerini koruma altına alacak. Sözleşme imzalayabilecek vatandaşlar TOKİ tarafından gerçekleştirilen kura ile belirlendi. Erzurum’da Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve TOKİ tarafından imzalanan toplu konut sözleşmesine göre inşa edilmekte olan bin 650 konutun bin 465’inin kura çekimleri tamamlandı ve hak sahipleri belirlendi.

Kura yöntemiyle belirlenen hak sahipleri verilen süre aralığında bankaya giderek gayrimenkul satış sözleşmelerini imzalayacak ve haklarını garanti altına alacaklar.

Sözleşme imzalaması gereken hak sahipleri sözleşme hakkında kapsamlı bilgiye https://www.toki.gov.tr/turkiye-geneli-satislar/2570 linki üzerinden ulaşabilecekler.