Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

TOKİ konut kredisi için başvuru şartları nelerdir?

Türkiye’nin sosyal konut üreticisi Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından dar gelirli vatandaşlara sağlanan konut kredisi için başvuru şartları nelerdir?

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından temin edilen konut kredisi için kimler başvuru yapabilir? TOKİ konut kredisi kimlere verilir? TOKİ konut için başvuru şartları nelerdir? Tüm bu soruların yanıtlarını ve daha fazlasını sizler için derledik…

TOKİ konut kredisi için başvuru yapan vatandaşların öncelikli olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve daha önceden TOKİ vasıtası ile konut ve konut kredisi almamış olması gerekmektedir.

TOKİ KONUT KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI

Bu şartlar dışında istenenler ise şu şekilde sıralanıyor:

  • Başvuru yapacağınız ilin ya da ilçenin içerisinde en az 1 senedir yaşıyor olmanız ve bu yerde nüfus kaydınızın bulunması,

  • Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması

  • Birinci derece aile yakınlarının bir konut sahibi olmaması (hane içi eş ya da velayet altındaki çocuklar)

  • Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4.500 TL olması,

  • Bir aileden sadece bir başvuru yapılması.

Hane halkı içerisinden bir kişiden fazla başvuruda bulunulursa TOKİ başvuruları değerlendirmeye almaz ve bu şekilde yapılan başvurulardan bir sonuç alınamaz. Ayrıca Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından belirlenen bazı kategorideki vatandaşların her zaman başvuru önceliği bulunmaktadır. Başvuru önceliği bulunan vatandaşlar arasında şehit ve gazi yakınları, engelli vatandaşlar, harp ve vazife malulleri ve emekliler vatandaşlar yer almaktadır.

Emekliye “İkinci Bahar” kampanyası ile yüzde 25 kontenjan!

Emekli vatandaşların daha kolay konut satın alabilmesini sağlamak için TOKİ tarafından başlatılan “İkinci Bahar” kampanyası kapsamında TOKİ dar gelirli ve orta gelirli vatandaşlara yönelik hayata geçirdiği tüm projelerinde en az yüzde 25 kontenjan ayırmaktadır. Bu kapsamdan yararlanarak konut satın almak isteyenlerin daha önceden kendisinin ya da eşinin konut sahibi olmaması gerekmektedir.