Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

TOKİ Kayaşehir Konutları’nda başvuru şartları nelerdir?

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Kayaşehir’de inşa edilen konut projesinde başvurular başladı. Peki, başvuru şartları neler?

Türkiye’nin en büyük toplu konut üreticisi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) kalitesiyle İstanbul Avrupa Yakasının Başakşehir şehrine bağlı Kayaşehir bölgesinde yaşama kazandırılan dar gelirli vatandaşlara yönelik 605 konutlu projede yer alan dairelerin fiyatları 160 bin TL’den başlangıç gösteriyor. Aylık taksit tutarları ise en az 667 TL’den başlıyor. Projeden konut sahibi olmak isteyenlerin belirli şartları karşılaması gerekiyor.

Projeden konut sahibi olmak isteyenlerin karşılaması gereken şartları TOKİ Başkanı Ergün Turan açıkladı. TOKİ Kayaşehir Konutları projesinden daire satın almak isteyenlerin karşılaması gereken şartlar:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

  • 18 yaşından büyük olmak

  • En az 2 yıl İstanbul’da yaşıyor olmak

  • Halk Bankası’na 5 bin TL başvuru teminatı yatırmak

  • Daha önceden konut sahibi olmamak.

Kura çekimleri için başvuruların alınmaya başladığı projede toplam 605 adet konut yer alıyor. Kura çekimleri için başvurular 11 Nisan 2018 tarihinde başvurular sona erecek. Kura çekimleri 25 Nisan 2018 tarihinde yapılacak ve kura sonuçları da 2 Mayıs 2018 tarihinde açıklanacak.
Mahalle kültürü ile sıcak bir sosyal yaşam alanı oluşturulan projede esnafla iç içe, komşuluk ilişkileri kuvvetli bir proje hayata kazandırılıyor.

Yatay mimari ile inşa edilen projede vatandaşların en temel gereksinimlerinden bir tanesi olan barınma ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanıyor. Projedeki daireler daha önceden hiç konut sahibi olmamış dar gelirli vatandaşlara yönelik inşa edildi.

Daire fiyatlarının 160 bin TL’den başlangıç gösterdiği projede aylık taksit tutarları ise 667 TL’den başlıyor. Başvuru şartlarını karşılayan ve Halk Bankası’na 5 bin TL başvuru teminatı yatırarak konut kurasına katılabilmek için başvurularını gerçekleştiren vatandaşlar hak sahipleri olduklarında ödemelerini yüzde 25 peşinat ve 120 ay vade veya yüzde 40 peşinat bedeli ile 144 at vade seçeneklerinden bir tanesi ile gerçekleştirebilecek.

TOKİ Kayaşehir Konutları hakkında detaylı bilgi almak isteyenler www.toki.gov.tr adresinden proje ve başvuru şartları hakkında her türlü detaylı bilgiye ulaşabilirler.