EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ Kayaşehir Konutları sahiplerine kavuşacak

TOKİ tarafından İstanbul Kayaşehir’de inşa edilen 605 adet konut 2 Nisan-11 Nisan 2018 tarihleri arasında sahiplerine ulaşacak.

Türkiye’nin en büyük konut üreticisi Türkiye Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İstanbul Avrupa Yakası Kayaşehir’de hayata kazandırılan toplu konutlar için başvurular 2-11 Nisan 2018 tarihleri arasında alınacak. 605 konut sahiplerine ulaştırılacak. Peki merakla beklenen projenin başvuru şartları nelerdir?

1+1’den 4+1’e kadar konut seçenekleri sunulan projede fiyatlar 160 bin TL ile 600 bin TL arasında farklılık gösteriyor. TOKİ Kayaşehir Konutları projesinde yer alan 605 konut sahiplerine kavuşacak. Peki, projeye başvurabilmek için hangi şartları karşılamak gerekiyor?

Proje için belirlenen tarih aralığında 5 bin TL peşinat ödeyerek başvuru yapılması gerekiyor. Orta gelir grubuna hitap eden projedeki konutların yeni sahipleri ise belirlenen tarihteki kura çekimleri ile belirlenecek.

Başvuruların 2-11 Nisan tarihleri arasında alınacağı projenin kura çekimi ise 25 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek. Bu konuyla ilgili açıklama yapan TOKİ Başkanı Ergün Turan, projenin orta gelir grubuna yönelik olduğunu ve projede son 4 yıl içinde TOKİ tarafından uygulanan yatay mimari ile mahalle dokusunun hayata geçirildiğini söyledi.

1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 tipinde tasarlanmış konutlarından oluşan projeye başvuru yapmak isteyen vatandaşların 5 bin TL peşinat ödemesi gerekiyor. 25 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilecek kura çekilişi ile konutlar sahiplerine kavuşturulacak. Projedeki dairelerin fiyatları 160 bin TL ile 600 bin TL arasında değişiyor. Konutların taksitleri ise 667 TL’den başlıyor.

Mahalle konseptinin hayata geçirildiği yatay mimari örneği TOKİ Kayaşehir Konutları’nda hem çocuklar hem de yetişkinler için sosyal yaşam alanları sunuluyor. Orta gelir sınıfındaki vatandaşlara hitap eden projede 605 adet konut bulunuyor.

TOKİ’nin İstanbul’daki çalışmaları hakkında önemli açıklamalar yapan TOKİ Başkanı Ergün Turan, dar gelirli vatandaşlar için de Silivri’de hayata geçirilen projede bin 400 adet konuta yer verildiğini ve bu konutların kura çekimlerinin de eylül ekim ayları gibi yapılacağını bildirdi. Turan, yine kayabaşı ve Hoşdere bölgesinde bin 500’e yakın konut bulunduğunu ve bunların da çekilişlerinin bu yıl içinde tamamlanacağını söyledi.