EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ Kayaşehir Konutları için son gün!

TOKİ Kayaşehir Konutları'nın 25 Nisan'da yapılacak kura çekilişine katılabilmek için son başvuru bugün alınacak!

Türkiye’nin en büyük toplu konut üreticisi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İstanbul’un Başakşehir ilçesine bağlı Kayaşehir bölgesinde hayata kazandırılan TOKİ Kayaşehir Konutları projesinin kura çekilişi başvurularında bugün son gün!

TOKİ tarafından İstanbul Avrupa Yakasının gelişen ve yenilenen ilçelerinden Başakşehir’de sektöre kazandırılan TOKİ Kayaşehir Konutları projesi dar gelirli vatandaşlar için üretildi. Hak sahiplerinin belirleneceği kura çekilişine katılmak için gerekli olan başvuru işlemlerini tamamlamayan vatandaşlara verilen sürenin bugün son günü! Bugün (11 Nisan 2018) tarihine kadar başvurusunu tamamlamayan vatandaşların sonraki günlerde başvuruları alınmayacak.

TOKİ tarafından Kayaşehir’de hayata geçirilen projede toplam 605 adet konuta yer veriliyor. En az 2 yıldır İstanbul’da ikamet eden ve hane geliri 3 bin 700 TL’nin üzerinde olmayan 18 yaşını doldurmuş Türkiye vatandaşlarının başvuru yapabileceği projede konutların hak sahipleri 25 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan kura sonuçlarına göre belirlenecek.

Kura çekilişine katılma hakkı kazanabilmek için vatandaşların en geç bugün (11 Nisan 2018) akşam mesai saati bitimine kadar TOKİ’nin anlaşmalı olduğu Halk Bank şubelerinden birine giderek başvuru evraklarını teslim ederek işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Aksi taktirde vatandaşlar kura çekilişi için hak kazanamayacak ve konut satın alamayacaklar.

Konut fiyatlarının yaklaşık 160 bin TL’den ve konut taksit miktarlarının da 667 TL’den başlangıç gösterdiği projede toplam 695 adet daire yer veriliyor. Dar gelirli vatandaşların uygun fiyatlarla İstanbul sınırlarında konut satın alabilmesi kolaylaştırmak için çalışmalarına devam eden TOKİ tarafından hayata kazandırılan projenin çekilişi için başvurularınızı bugün akşam mesai saati bitimine kadar tamamlamanız gerekiyor.

Kura çekilişleri ise 25 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Hak sahiplerinin belirlenmesi ve sözleşmelerin imzalanmasının ardından teslimlerin 18 ay sonra yapılması bekleniyor. Taksit ödemeleri ise kura çekilişinden sonraki ayda start alacak.