EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ Kayabaşı başvuruları başladı

TOKİ’nin İstanbul Başakşehir Kayabaşı’nda inşa ettiği 44 tripleks için başvuru süreci bugün başladı. Konutlar için son başvuru tarihi ise 28 Haziran 2018 belirlendi.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) Başakşehir Kayabaşı’ndaki 44 adet tripleks konutu için başvurular bugün başladı. Konut sahibi olmak isteyenler, 26 Şubat - 29 Haziran 2018 arasında ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağına erişebilecek.

BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

TOKİ Kayabaşı başvuruları Halk Bankası’na yapılabiliyor. TOKİ Başakşehir Kayabaşı projesindeki yer alan konutların büyüklükleri net 152 metrekare ile 155 metrekare arasında değişiyor.

TOKİ İSTANBUL KAYABAŞI FİYATLARI NE KADAR?

TOKİ İstanbul Kayabaşı’nda yer alan konutların fiyatları 703 bin 423 TL ile 807 bin 482 TL arasında değişiyor.

Projede yüzde 25 peşinat bedeli için 120 ay vade, yüzde 40 peşinat bedeli için 144 ay vade alternatifi sunuluyor.

Buna göre 4+1 tripleks konutların bulunduğu projede en düşük peşinat bedeli 175.855 TL olarak belirlenirken en yüksek peşinat bedeli ise 322.993 TL olarak belirlendi.

İlk taksit ödemesi, sözleşme tarihini takip eden bir sonraki ay başlatılacak. İlk dönemsel artış tarihi ise Temmuz 2018’den itibaren gerçekleşecek.

ŞEHİT VE GAZİLERE ÖNCELİK

Konut başvurularında şehit ve gazilere ayrıcalık tanınıyor. Konutlar; şehit ve gazilere yüzde 10 peşin, 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli olarak satılacak. Taksit başlangıcı ise teslim tarihini takip eden ay itibarıyla başlayacak.

TOKİ KAYABAŞI BAŞVURU SIRASINDA İSTENEN BELGELER

Satış aşamasında alıcılar; Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan “Hak Sahipliği Belgesi” ve söz konusu kişilerin projenin yer aldığı il sınırları içerisinde son 3 yıldır oturuyor olduklarına dair adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alacakları belge ile başvuru yapabilecek.