EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ, her yıl 15 bin emekliyi ev sahibi yapacak

Her yıl 15 bin emekli vatandaşı konut sahibi yapmak için kolları sıvayan TOKİ Başkanı M.Ergün Turan, hedeflerinde 500 bin sosyal konut daha olduğunu söyledi.

Emeklileri ve dar gelirli vatandaşları aylık çok düşük ücretlerle ev sahibi yapmaya devam eden Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yıllık hedefini 15 bin emekliyi ev sahibi yapmak olarak belirledi. Aylık 250 TL'den başlayan fiyatlarla emekli vatandaşları ev sahibi yapmaya devam edecek olan TOKİ, projelerinde emeklilere özel yüzde 25 kontenjan ayrıyor.

Yeni konutlar satışa çıktı

2023 hedefleri kapsamında 1 milyon 200 bin sosyal konutu tamamlamak istediklerini belirten TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, "İlk etapta 17 ilde 4 bin 340 konut için ön talep toplayıp, kura çekimlerini yaptık. Yoğun talep nedeniyle kampanyada yeni konutlar satışa koyduk. 14-31 Mart arasında 18 ildeki 3 bin 341 konut için emeklilerin ön taleplerini toplayıp, kura ile hak sahiplerini belirlemeye başladık" dedi.

Emekli konutlarına 27 kat başvuru gerçekleşti

TOKİ'nin Adana Sarıçam'da konumlandıracağı 825 konutun 300 tanesini emeklilere ayırdı. TOKİ'nin emeklilere özel geliştirdiği 300 konut için 8 bin 133 kişi müracaat etti. TOKİ, talebin fazlalığı sebebiyle konut sahibi olacak şanslı kişileri noter huzurunda gerçekleştirilen kurayla belirledi.