EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ, fiyatları 77 bin TL’den başlayan konutları satışa sundu

TOKİ, Kasım’da 7 bin 807 konutu satışa sundu. Fiyatların 77 bin TL’den başladığı TOKİ konutlarında taksitler ise 269 TL’den start alıyor.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Kasım itibarıyla 7 bin 807 konutu satışa çıkarıyor. Posta Gazetesi’nden Hülya Çaylak'ın haberine göre; dar gelirli vatandaşların bütçesine özel konutların fiyatı 77 bin TL’den başlıyor. Konut sahibi olmak isteyenler için 20 yıla kadar ödeme fırsatı sunuluyor.

269 TL’DEN BAŞLAYAN TAKSİTLER

Satışa sunulan konutlar 35 ilde yer alıyor. Dar ve orta gelirli vatandaşların bütçesine uygun olarak tasarlanan konutların taksitleri 269 TL'den başlıyor. Konut fiyatlarının 77 bin TL’den başladığı konutlarda 20 yıla kadar ödeme imkanı bulunuyor.

TOKİ’DEN NASIL EV SAHİBİ OLUNUR?

TOKİ'den konut alabilmek için bazı şartların karşılanabilmesi gerekiyor. Alt gelir grubu için satışa sunulan konutlar, borç bitene kadar devredilemiyor. Bazı projelerde ise satın alınan konutta borç bitene kadar alıcının veya ailesinin ikamet etmesi koşulu aranıyor. Konutta ikamet edilmediği tespit edildiği takdirde sözleşme feshedilebiliyor.

KURAYLA SATIŞTA DAR GELİRLİ VATANDAŞA ÖNCELİK

Kuralı olarak satışa sunulan konutlarda dar gelirli vatandaşlara öncelik veriliyor. Dar gelirli vatandaşlar için sunulan konutlarda aylık hane halkı gelirinin en fazla 4 bin 500 TL olması şartı aranıyor. TOKİ’nin satışa sunulan konutlarından birine sahip olabilmek için Halkbank veya Ziraat Bankası şubelerine başvuruda bulunulabiliyor.