Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

TOKİ dönemsel artış oranını 2019 yılı için sabitledi

TOKİ’nin altı ayda bir uygulanan dönemsel artış oranı 2019 yılı için sabitlendi. Yeni rakamlar, enflasyon oranının altına indirildi.

Toplu Konut İdaresi’nden (TOKİ) konut, iş yeri ve arsa alan vatandaşların geri ödemelerinde altı ayda bir uygulanan dönemsel artış oranı 2019 için sabitlendi. Yeni artış oranı, enflasyon rakamlarının altına indirildi.

ALT GELİR GRUBU İÇİN ARTIŞ ORANI YÜZDE 4’E SABİTLENDİ

Alt gelir grubuna yönelik daha önce satılan konutlarda altı ayda bir yapılan dönemsel artış oranını 2019 yılı için yüzde 4’e sabitlediklerini söyleyen TOKİ Başkanı Ergün Turan, 2018 yılının ocak ayında yüzde 5.69, temmuz ayında yüzde 5.69 olmak üzere yılda yüzde 11.70’lik artış yapıldığını hatırlattı.

Ergün Turan, 2019’da ise alt gelir grubu konutlarında ocak ayında yüzde 4 ve temmuz ayında yüzde 4 olmak üzere yıllık yüzde 8’lik bir artış oranının uygulanacağını ifade etti.

ORTA GELİR GRUBU İÇİN DE ORANLAR SABİTLENDİ

Orta gelir grubuna yönelik satılan konutlarda altı ayda bir yapılan artış oranı yüzde 5’e sabitlendi. Arsa satışlarında altı ayda bir yapılan artış oranı ise yüzde 6 olarak belirlendi.

Ergün Turan, dönemsel artış tavan oranları uygulamasına geçtiklerini ifade etti ve ekledi: “Artış oranlarını memur maaş artış oranı için yüzde 5, ÜFE oranı için yüzde 6 ve en düşük oran için ise yüzde 4 olarak belirlendi. 2019 yılını takip eden dönemlerdeki dönemsel artışı ise mevcut ekonomik şartlara göre yeniden belirleyeceğiz.”