Keleş Center Airport
3 Ay Sonra Teslim
Keleş Center Airport İstanbul Avrupa / Küçükçekmece 440.000 TL - 1.400.000 TL Proje Detayı
Nef Çamlıtepe
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Çamlıtepe İstanbul Anadolu / Çekmeköy Proje Detayı
Babacan Port Royal
Hemen Teslim
Babacan Port Royal İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detayı

TOKİ 42 konut ve 173 işyerini açık artırma ile satacak

TOKİ yurt genelindeki 42 konut ve 173 işyerini sosyal konut projelerine finansman sağlamak için açık artırma usulü ile satışa çıkarıyor.

Türkiye'nin en büyük sosyal konut üretici TOKİ yurt genelindeki 42 konut ve 173 işyerini sosyal konut projelerine finansman sağlamak için açık artırma usulü ile satışa çıkarıyor.

Türkiye çapında en büyük sosyal konu üretici Türkiye Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca 25 ilde üretilen 42 adet konut ve 173 işyeri satışa çıkarılıyor. Açık artırma usulü ile satışa sunulan konut ve işyerleri satılarak yurdun dört bir yanında hız kesmeden üretimine devam edilen sosyal konut projeleri için finansman oluşturulacak.

TOKİ tarafından yurdun dört bir yanında hayata kazandırılan 42 konut ve 173 işyeri 27 Şubat Salı 2018 tarihinde Ankara Bilkent TOKİ Merkezi’nde gerçekleştirilecek açık artırma ile satışa çıkarılıyor. Açık artırmadan elde edilen gelirler dar gelirli ve orta gelirli vatandaşlar için üretilen sosyal konut projelerinde finansman olarak kullanılacak. Hak sahipleri düzenlenen açık artırmanın ardından belirlenecek.

Dar gelir gurubundaki vatandaşların barınma ihtiyaçlarını karşılamak için Türkiye’nin her ilinde sosyal konut üretimlerine hız veren ve yoğun talebe yetişmeye çalışan TOKİ en temel ihtiyaçlardan birisi olan barınma ihtiyacını karşılamaya çalışıyor.

Konut dışında da çeşitli alanlarda üretim yapmayı sürdüren TOKİ okul, sağlık kurumları, kreş, ticaret merkezleri, cami ve kültürel tesis üretmeye devam ediyor. TOKİ alt yapı ve peyzaj çalışmaları ile birlikte ülkenin ekonomisine ve istihdam oranına da katkı sağlıyor.
Öncelikli olarak dar gelir gurubunun barınma ihtiyacı için konut üretimi yapan TOKİ, açık artırma yöntemiyle satışa çıkardığı üretimlerinden elde ettiği finansmanlar ile yine dar gelirli vatandaşın barınma ihtiyaçlarını giderebilmek adına sosyal konut projeleri üretecek.

TOKİ tarafından 25 ilde hayata kazandırılan 42 adet konut ve 173 adet işyeri 27 Şubat Salı günü Ankara Bilkent TOKİ Merkezi’nde gerçekleştirilecek açık artırma ile satışa çıkacak.