EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ, 30 şehirde 41 Millet Bahçesi yapacak

TOKİ, 30 şehirde 41 Millet Bahçesi yapacak. Bu kapsamda Şubat ayında 8 proje daha ihale edilecek.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Ömer Bulut, TOKİ Dergi’nin Şubat 2019 sayısında Millet Bahçesi projelerinden bahsetti. Şehirlere farklı bir soluk getiren ve vatandaşları yeşille buluşturan millet bahçelerine yenilerini eklediklerini ifade eden Ömer Bulut; “30 şehirde 41 yeni millet bahçesini hayata geçireceğimiz çalışmalar kapsamında bu ay 8 projeyi daha ihale ediyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin tüm şehirlerini kucaklayan bir anlayışla yatay mimariyi esas alan kaliteli yapılar ve nitelikli yaşam alanları üretmeye devam ettiklerini vurgulayan TOKİ Başkan Vekili Ömer Bulut; “Son olarak Afyonkarahisar, Balıkesir, İstanbul, Karabük, Karaman ve Kastamonu'da hayata geçirdiğimiz kentsel dönüşüm, konut ve sosyal donatı projeleri şehirlerimize değer katan özgün uygulamalardır” ifadelerini kullandı.

Vatandaşların konut ihtiyacını karşılamak adına 2019 yılı için belirlenen üretim hedefleri doğrultusunda önemli adımlar attıklarını ifade eden Ömer Bulut; “TOKİ'nin kendi mülkiyetindeki araziler üzerinde 140 yeni sosyal konut uygulamasıyla yeni yerleşim alanları oluşturuyoruz. Toplam 5.5 milyon metrekarelik uygulama bölgesini kapsayan projelerle, sosyal alanları güçlü, çevre ve yöre mimarisiyle uyumlu, insanımızın talep ve beklentilerine yanıt veren nitelikli yaşam merkezleri ortaya çıkacak ve binlerce vatandaşımız TOKİ güvencesiyle ev sahibi olacak” dedi.

Atatürk Kültür Merkezi'nin yeniden inşasında ise önemli bir aşamayı tamamladıklarını söyleyen Ömer Bulut; “Ülkemizin mimari ve kültür-sanat hafızasındaki en önemli mekânlardan olan AKM'nin ihale sürecini bitirdik. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Kültür ve sanatı, güncel teknolojilerin kullanıldığı uygulamalarla buluşturacak olan proje tamamlandığında, Atatürk Kültür Merkezi bir Cumhuriyet dönemi eseri olarak yeniden milletimizin hizmetinde olacak” diye konuştu.

Ömer Bulut, yurt içinde ve yurt dışında üstlendiği tüm görevleri sahip olduğu yüksek tecrübeyle yerine getiren TOKİ’nin, yeni çevre ve şehircilik vizyonunun yansıması olan projelerle vatandaşlara gurur duyacağı eserler sunacağını da sözlerine ekledi.