EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

TOKİ, 2017'de emekliler için 15 bin konut üretecek

Emekli vatandaşların beklediği müjdeyi veren TOKİ Başkanı Ergün Turan, "2017'de üreteceğimiz 65 bin konutun yüzde 25'ini emeklilere ayıracağız" dedi.

Dar gelirli ve emekli vatandaşları kolayca ev sahibi yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), yatırımlarına 2017'de de devam ediyor. 'Herkes ev sahibi olsun' hedefi doğrultusunda Türkiye genelinde dev projelere imza atan TOKİ, 2017'de inşa edeceği 65 bin sosyal konutun dörtte birini emeklilere ayıracak. Bu kapsamında emekli vatandaşlar, ayda ortalama 300 lira taksitle ev sahibi olabilecek.

Emekli kimlik kartıyla başvurmak yeterli

Emekliler için yapılan projelerin başvuru ve satış işlemlerinin sadece Ziraat Bankası ve Halkbank aracılığıyla yürütüldüğünü söyleyen TOKİ Başkanı Ergün Turan, "Bunun için tek şartımız emekli vatandaşlarımızın başvuru esnasında emekli kimlik kartı veya emekli olduğuna ilişkin belgeyi bankaya ibraz etmesi" dedi.

TOKİ konutlarından daire sahibi olmak isteyen emekli vatandaşlarda aranan şartlar ise şöyle;

* Başvuruda bulunacak emeklilerin daha önce TOKİ’den konut satın almamış olması,

* Başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya konutun bulunmaması,

* İl sınırları içinde bir yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması,

* Hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 lira olması gerekiyor.

TOKİ'den konut sahibi olmak isteyen emekli vatandaşlar, konu hakkında ayrıntılı bilgiye www.toki.gov.tr/emeklilere-ozel adresinden erişebiliyor.