EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Terör mağdurları için üretilen 25 bin konut 2018’de sahiplerine verilecek

Türkiye’nin Doğu illerinde yaşanan terör olaylarından dolayı mağdur olan vatandaşlara yönelik TOKİ tarafından üretilen 25 bin konut 2018’de sahiplerine teslim edilecek.

Türkiye’nin her köşesinde bulunan konut ihtiyacına yetişebilmek için tüm hızıyla sosyal konut projeleri üretmeye devam eden Türkiye Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından doğu illerindeki terör mağduru vatandaşlara yönelik 25 bin adet konutun üretim çalışmaları devam ediyor. Çalışmaların 2018 yılı içinde tamamlanması bekleniyor. Yine bu yıl içinde konutların anahtarları yeni sahiplerine teslim edilecek.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, 2018 yılında Güneydoğu ve Doğu Anadolu illerinde terör mağduru olan vatandaşlar için üretilen 25 bin konutun 2018 yılı içerisinde teslim edileceğini açıkladı. Türkiye’nin her köşesinden çok ciddi bir konut talebi olduğunu ifade eden Başkan Turan, bu talebe yetişebilmek için çaba sarf ettiklerini söyledi.

2017 yılında 60 bin konut üretimine ulaştıklarını ve 2018 yılında da 60 bin ile 70 bin arasında konut üretmeyi planladıklarını dile getiren TOKİ Başkanı Turan, 2023 yılından sonra yıllık ortalama konut üretimi hedeflerinin ise 45 bin konut seviyesinde olmasını planladıklarını açıkladı.
Yurt genelinde sosyal konut projeleri dışında kamu projeleri ürettiklerini de ifade eden Turan, okullar, üniversite kampüsleri, sağlık merkezleri, stadyumlar, yurt binaları, güvenlik tesisleri ve bakanlık binaları inşa ettikleri yaptıkları en önemli kamu projesinin ise Suriye sınırına ördükleri duvar olduğunu belirtti.

Güneydoğu ve Doğu Anadolu illerinde meydana gelen terör olaylarında mağdur edilen ve barınma hakları elinden alınan vatandaşlara yönelik Türkiye’nin en büyük toplu konut üreticisi TOKİ tarafından inşa edilen m25 bin adet konutun inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. TOKİ Başkanı Ergün Turan da konutların en kısa sürede tamamlanacağını ve 2018 yılı içerisinde yeni sahiplerine teslim edileceğini söyledi.