EVORA İzmir
1 Yıl Sonra Teslim
EVORA İzmir İzmir / Konak Proje Detayı
Folkart Vega
6 Ay Sonra Teslim
Folkart Vega İzmir / Konak Proje Detayı
ALLSancak
2 Yıl Sonra Teslim
ALLSancak İzmir / Konak Proje Detayı
Bizim Mahalle 2. Etap
Hemen Teslim
Bizim Mahalle 2. Etap İstanbul Avrupa / Küçükçekmece Proje Detayı

Tekstilcilerden şehit ailelerine hediye konut

Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası (TTSİS), mülkiyeti sendikada olan 56 adet lojmanı konut sahibi olmayan şehit ailelerine armağan etti.

Türkiye Tekstil Sanayi İşverenleri Sendikası (TTSİS), Çerkezköy, Adana ve Kayseri'de mülkiyeti sendikaya ait olan 56 lojmanını şehit ailelerine hibe etti. Sendikanın genel sekreteri Başar Ay, mesleki eğitim kapsamında bu üç ilde TTSİS'in her biri 30 milyon dolara mal olan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezleri (METEM) yaptırarak Milli Eğitim Bakanlığı'na devrettiğini, bu merkezleri tekstil makine ve ekipmanları ile ufak bir fabrika haline getirdiklerini söyledi.

Bunun yanı sıra Çerkezköy ve Adana'da satın aldıkları Kayseri'de ise kendi inşa ettirdikleri lojman dairelerini METEM okullarındaki öğretmenlere tahsis ettikleri bilgisini paylaşan Başar Ay, şu bilgileri verdi: "Sendika, 2012'de sendikalar kanununda yapılan değişiklikle METEM'lere verdiği maddi desteği yapamaz hale geldi. Art arda gelen şehit ve gazi haberleri sonucu açılan yaralara bir nebze de merhem olabilmek adına Çerkezköy ve Adana'da 16'şar, Kayseri'de ise 24 lojman dairesini şehit ve gazi ailelerine hibe etme kararı aldık." Sendika ikinci başkanı Ahmet Topbaş da "Her zaman devletimizin yanındayız" dedi.

İçişleri ve Sosyal Politikalar Bakanlıkları ile imzalanan protokolle şehit ve gazi ailelerine hibe edilen lojmanların büyüklüğü 65-112 metrekare arasında değişiyor. Aralarında dublekslerin de bulunduğu lojmanlar 105 bin ila 165 bin lira arasında ekspertiz değerine sahip. Tamamına yakını kullanılmamış olan lojmanların bazılarında havuz ve bahçe kullanımı ile spor alanları da mevcut.